26.12.2016 Povánoční procházka

Stejně tak jako loni i letos jsme se sešli na povánoční procházku v Plzni - Radobyčicích a opět nás byla velká parta. Všichni jsme si to moc užili a tak doufám, že se příští rok sejdem v hojném počtu zase :)

Meggie, Andulka, Demi, Clara, Coffie, Collin, Bady, Aston, Andělka a Darwin

 Více fotek - z d e

 

24.12.2016 Krásné Vánoce

Přejeme všem našim přátelům a známým krásné prožití vánočních svátků

a mnoho úspěchů do Nového roku 2017.

 

PF 2017

 

17.-18.12.2016 Počasí si dělá co chce

Tento víkend si s námi dělalo počasí co chtělo. V sobotu jsme si s Darwinem užívali při tréninku sluníčka a v neděli jsme zas navlékali sněhule :) 

1/2 sobota slunečno

2/2 neděle sněží 

2.-4.12.2016 Slovensko

Tento prodloužený víkend jsme strávili na Slovensku, kde jsme absolvovali (pro nás) poslední letošní výstavy a to rovnou tři.

 V pátek jsme se s Darwinem zúčastnili Speciální výstavy retrieverů pořádané Slovenským Retriever klubem v Pezinoku, kde Darwin od slovenské rozhodčí MVDr. G. Ridarčíkové obdržel ocenění Výborný 3

1/5

cara-golden

V sobotu jsme pro změnu běhali v kruhu v Nitře, kde se konala v sobotu a neděli mezinárodní výstava CACIB Nitra, kde Darwin v početné konkurenci získal od italského rozhodčího A. Zeppiho ocenění Výborný 4.

2/5

cara-golden

V něděli posuzoval český rozhodčí MVDr. F. Šimek od kterého si Darwin odnesl opět známku Výborný 4.

3/5 4/5

 

cara-golden

Uf, myslím, že i Darwin je rád, že letos má od výstav pokoj :)

5/5

 

20.11.2016 Darwin v Praze

Tento víkend se mnou strávil Darwin v Praze, ikdyž možná ani ne tak se mnou jako spíš na balkoně - úplná Kelišová, musel vědět o všem že... :)

 přehled musí být!

 

13.11.2016 Konečně sněží

a pro nás i pro Darwina začíná zábava. Sníh má totiž Darwin moc rád, ať už tak, že jej na sebe hází, nebo protože ta bílá věc se dá přeci sežrat :) 

1/4 hmm to je ňamka :) 2/4

3/4 4/4

 

Více fotek - z d e

 

29.-30.10.2016 CACIB Poznaň

Tento víkend jsme se s Darwinem vydali do daleké polské Poznaně na mezinárodní výstavu psů. Darwin se vystavoval ve třídě otevřené, která byla hojně obsazena a mezi konkurencí se neztratil. V sobotu bylo přihlášeno 8 psů a posuzovala polská rozhodčí paní E.Sobieszczanska od které Darwin získal známku Výborný 4, bohužel posudek je pro nás nečitelný, takže můžeme pouze odhadovat co v něm je napsáno :). V neděli bylo přihlášeno 6 psů a posuzoval český rozhodčí pan M. Kašpar, od kterého Darwin obdržel známku Výborný 2, posudek je bohužel také v polštině a opět nečitelný :).

Nedá se nic dělat, tentokrát nám trošku toho výstavního štěstíčka chybělo. Darwinovi tak stále zbývá 1 vítězství k dokončení šampiona krásy Polska.  

 

1. 2. 

3.

2

5.

 

23.10.2016 Jedeme na stříhání

při těchto slovech Darwin zaujal pozici "nejsem vidět" a "vůbec nevim co po mě chceš" :)

opakuj si "nejsem vidět" ...  "nejsem ani trochu vidět" a třeba to vyjde :)

 no jo, ono se není čemu divit, že se mu nechtělo..., ale bylo už na čase. Od července kdy byl naposledy zarostl až hrůza. Ačkoli mam takový dojem, že Darwinovi to je asi úplně jedno jak vypadá :)

 

před střiháním po střihání 

 

25.- 28.9.2016 - Itálie

A protože byl Darwin v sobotu na zkouškách tak moc šikovný, za odměnu jsme jeli na poslední dovolenou :) V Itálii jsme opět navštívili naše oblíbené Sarntalské Alpy a Lago di Garda.

Lago di Garda Lago di Garda

Lago di Garda a léto je pryč... Lago di Garda

Sarntalské Alpy Sarntalské Alpy

 

24.9.2016 Podzimní zkoušky

V sobotu jsme se s Darwinem zúčastnili Podzimních zkoušek pořádaných OMS Karlovy Vary, kde jsme obsadili krásné 2. místo a díky hlouposti paničky dokončili zkoušky ve 2. ceně. Darwin se tak stal lovecky upotřebitelným psem :)

Nevadí, pro nás velká zkušenost a pro mě ponaučení pro přístě! Nicméně Darwinova práce se mi moc líbila a dokonce jsme byli pochváleni za nejlepší "slídění".

14463195 10206926503792554 6201984844521602978 n

20160925 111736

DSC 0278 20160925 112138 

 

1. - 31.8.2016 Srpen a léto pokračuje..

a my s Darwinem střídavě pilně trénujeme nebo si prostě jen užíváme :)

no joo, jako obvykle zas někam spěchá :) nebo šplhá do různých výšek... případně kouká, co by kde ulovil :) Umí, ale dělat i mrtvýho brouka... avšak trénovat se musí! :) a za odměnu sraz se ségrou Andělkou... Je to taky velký pomocník, avšak hlavní je se dobře uvelebit případně po náročné práci, potok vždycky osvěží :) hmm to je příjemný   a zase trénujeme... prostě miláček :) Darwin

 

30. - 31.7.2016 - Morava

Tento víkend jsme jeli navštívit naše příbuzné na Moravě a strávili krásný víkend v Břeclavi a okolí. Počasí nám vyšlo a i přes úmorné vedro jsme si nemohli nechat ujít Lednicko - Valtický areál a mnoho jiného. Bylo tam moc krásně...

 

zámek Lednice

Lednicko - Valtický areál ve stínu je stejně nejlíp... Hlavně, že všude byly cedule, že na trávu se nemá šlapat viď Darwine :)

a koupačka? ta přeci nesměla chybět...

no koukej na to - mi tam někdo vlezl :)

 

2.-9.7. Výcvikový tábor Roudná

Minulý týden jsme se s Darwinem opět zúčastnili výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi. Celý týden nám vyšlo krásné počasí, sešla se skvělá parta lidí i psů, a užili jsme si mnoho legrace. A co je hlavní, opět jsme se s Darwinem mnoho naučili a věřím, že tyto cenné zkušennosti využijeme na vyšších loveckých zkouškách, které tento rok chceme absolvovat :)

1/2

2/2  

30.6.2016 Sarntalské Alpy (Alpi Sarentine)

a protože koupání už bylo za námi, tak jsme opět vyrazili do hor. Sarntalské Aply je oblast v severní Itálii, kam s oblibou jezdíme do městečka Tirolo, kousek od termálních lázní Merano. Tuto oblast máme velmi rádi a najde zde využití celá rodina. Tentokrát jsme zvolili výlet lanovkou Hirzer (cca 2000 m.n.m) a zde pak šli velký cca 3 hodinnový okruh přes pohoří k lanovce (cca 1400 m.n.m.) vedoucí zpět do údolí. Darwin si to nesmírně užíval, nemusel totiž mít náhubek ani vodítko, protože nikde nebyla ani noha a tak mohl všude okolo nás běhat jak chtěl.      

Almenweg Staffel 

my dva a Plattenspitzen 2670 m.n.m (ps. to bílé vpravo za námi je opravdu sníh) 

Darwin

 

28.6.2016 Léto začíná...

a my si ho s Darwinem užíváme v Itálii na Lago di Garda, kde je kousek od města Peschiera del Garda vyhrazená psí pláž.  Pro pejsky i pro lidi je to zde super a určitě jsme zde nebyli naposledy...

 

lago di garda

 lago di garda 2

Přejeme všem krásné léto :) 

lago di garda

 

11.6.2016 Národní výstava psů Klatovy

Tuto výstavu máme "doma", a tak jsme si jí nemohli nechat ujít. Zlaté retrievery zde posuzoval rozhodčí pan Pavel Šulcek, od kterého Darwin v početné konkurenci třídy otevřené obdržel Výborný 2 a titul r. CAC :) 

1/3 2/3

 

Teď si dáme na chvilku s Darwinem s výstavami pokoj a pilně budem trénovat na vyšší lovecké zkoušky, kterých bychom se rádi toto léto zúčastnili. Tak snad nám vše vyjde :)

 3/3

 

5.6.2016 Národní výstava psů Swiebodzice (PL)

Po sobotním super výletu na Sněžku, jsme se v neděli plní očekávání (přeci jen není to úplně za humny) vydali na naši druhou národní výstavu do polských Swiebodzic. Vyšlo nám krásné počasí, svítilo celou dobu sluníčko a s dobrou náladou jsme čekali než přijdeme na řadu, protože před námi se vystavovali ještě jiní psi různých plemen.

Zlaté retrievery posuzoval polský rozhodčí pan Jan Ryk a Darwin se opět líbil. Svou třídu otevřenou vyhrál a dostal ocenění Výborný 1 a titul CWC a následně i titul Nejlepší dospělý pes (Národní vítěz) a jako třešničku na dortu pak i BOS (best opposite sex - nejlepší z opačného pohlaví). Máme z toho našeho krasavce opět ohromnou radost. Tímto vítězstvím jsme zas o kousek blíž ke splnění polského šampiona krásy :)

 

1. s panem rozhodčím Janem Rykem

Výborný 1, CWC, Nejlepší dospělý pes, BOS

 

2. koukej co sem dostal :)

 více fotek - z d e

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele