10.9.2018 Darwin je táta

Včera se v chovatelské stanici Čimický ráj narodila štěnátka ze spojení Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin") & Ariadne Dori's golden miracle ("Luisa") a to v poměru 5 holek a 1 kluk.

Všichni se mají čile k světu!

luisa

rodokmen zde

luisa 2 luisa 3 luisa 4

Ze štěnátek mám velkou radost a přeji miminkům i mimině Luise jen to nejlepší. Především hodně zdraví, mlíčka a suprové páníčky! 

 P.S. Všechna štěnátka jsou zadaná.

9.9.2018 Žrádlo :)

Jakže to vlastně Darwina krmíme? Už jsem to tu zmiňovala, my tzv. barfuje - tzn. že Darwin jí syrovou stravu. Především syrové maso cca 500 g denně (hovězí, konské, zvěřinu, vepřové, králíka a občas kuře či krůtu nebo ryby), kosti (křídla, krky atd.) a přílohy (těstoviny, zeleninu, cottage, mozarelu - prostě co je po ruce) + dávám kloubní výživu, vitamíny a občas pivovarské kvasnice. Množství masa mu upravuji podle toho, jestli má víc aktivit nebo naopak, jestli přibral a musíme něco shodit. Dávka se mění, podle toho jak se mění Darwin a podle toho co zrovna potřebuje. Granulemi nekrmím vůbec. Ano, je to sice složitější, např. když někam jedete na dovolenou, ale nikdy nebyl problém, abychom koupili maso na místě, případně aby nám v restauraci/hotelu dali porci rýže navíc.

Více o barfu - zde.

 1. hovězí, španát, testoviny, cottage 2. kuřecí srdíčka, rýže, sýr, hrášek a kukuřice 3. hovězí kost na okus :)

Teď o víkendu jsem dokonce zkoušela upéct játrové sušenky. Výsledný efekt na sebe nenechal dlouho čekat - jak se sušenky dopekly, už měl plech svého věrného hlídače. Darwin pak jen chodil mezi kuchyní a obývacím pokojem s výrazem: "nechtěla bys mi to konečně dát? já vím že tam jsou"... No ochutnávku dostal, ale po tom co sem je schovala do špajzu, aby dal pokoj, že víc nebude, tak prozměnu hlídal dveře tam. Co kdyby se někam vypařily.... :) 

1/2 2/2

 

8.9.2018 Září 2. část

Zato tento víkend bylo uplně nádherně :)

8.9 víkend

 

1.9.2018 Září je tu - 1. část

První zářijový víkend to vypadalo, že už se podzim hlásí o slovo, bylo doslova pochnurno a ošklivo. Byli jsme u nás na chalupě a mlha byla všude. Darwin opět nezapřel, že je velký aportér - jen by mu měl někdo konečně vysvětlit, že dříví se nosí do chalupy a ne z chalupy ven!

1/2 

2/2

 

25.8.2018 Výlet na Lipno

Pořídila jsem Darwinovi nový postroj od firmy Manmat. Je víceúčelový, takže poslouží jako pásy do auta, ale i na procházky. Co si budem povídat, Darwin z něj, narozdíl od paničky, už tak moc nadšený nebyl :) A protože co je nové to se musí vyzkoušet, udělali jsme si výlet na Lipenskou přehradu. Konkrétně jsme navštívili Vítkův hrádek, což je nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m.n.m.) odkud byl krásný výhled na Šumavu, Lipno a Novohradské hory. 

1/3 2/3 3/3 

 

18.-19.8.2018 CACIB Innsbruck

Na závěr naší dovolené jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy psů v rakouském Innsbrucku. Darwin byl po oba dny přihlášeny do třídy pracovní a vedlo se mu více než náramně. V sobotu posuzoval zlaté retrievery rakouský rozhodčí Mag. Dr. Otto Schimpf u kterého jsme si vyběhali Výborný 1, CACA a dokonce r. CACIB. V neděli posuzoval chorvatský rozhodčí pan Niksa Lemo, kterému se Darwin také moc líbil získali jsme Výborný 1, CACA.

1/3 2/3 3/3

K dokončení rakouského šampiona krásy nám tak schází získat titul CACA v průběhu příštího roku.

 

13.-15.8.2018 Lago di Garda, Malcesine

I letos jsme si s Darwinem užili parádní dovolenou na Lago di Garda v Itálii. Tentokrát jsme bydleli v městečku Malcesine při horním okraji Gardy. Sice jsme tu neměli vyhrazenou psí pláž, ale nebyl absolutně žádný problém být s Darwinem kdekoli podél břehu jezera, kde byly malé kamenité/oblázkové pláže. A aby si Darwin o dovolené jen neválel "šunky" tak jsme byli i na výletě na nedalekém jezeru Lago di Ledro, kde byla průzračně azurová voda a to se Darwinovi na koupání moc líbilo. Také s námi jel lanovkou na horu Monte Baldo (cca 1700 m.n.m.), odkud byl výhled na skoro celé gardské jezero.

1/4 2/4

3/4 4/4

 

12.8.2018 Lesní zkoušky OMS Karlovy Vary

V sobotu brzo ráno jsme se s Darwinem a s taťkou vypravili do Vojkovic, poblíž Karlových Varů, kde se konaly lesní zkoušky pořádané Okresním mysliveckým spolkem Karlovy Vary (OMS KV). Zkoušky jsme s Darwinem úspěšně došli ve III. ceně, kam nás bohužel posunula Darwinova neposlušnost na klidech na stanovišti, kde jsem musela dát povely navíc, aby se nešel podívat co se to tam před ním děje. Po celou dobu zkoušek, ale pracoval s temperamentem a chutí jemu vlastním, a proto jsem i tak s výsledkem spokojená. Pro nás oba to byla velká zkušenost!

Darwin tabulka

Tím, že jsme s Darwinem úspěšně absolvovali i lesní zkoušky, mohu řící, že Darwin je lovecky upotřebitelný pro:

♦ vyhledání, dohledání a přinesení usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné drobné zvěře

♦ vyhledání a dosledování usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné spárkaté zvěře

 Máme to za sebou :) 

cesta ráno - tam cesta večer - domů

 

8.8.2018 Budou další štěňátka

Mám ohromnou radost. Máme potvrzenou další březí fenečku se štěňátky po Darwinovi, které se narodí v polovině září 2018, z tohoto spojení:

 

Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin") & Ariadne Dori's golden miracle ("Luisa")

 

cimicky raj gr letacek

 

Rodokmen štěnátek zde.

 

Očekáváme po rodičích a předcích štěňátka především výborného zdraví (Darwin: DLK 0/0, DKK 0/0, OCD negativní, GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), PRA-prcd N/N (clear), ICT-A N/N (clear), GRMD Xn/Y (zdravý samec/healthy male) & Luisa DLK 0/0, DKK 2/2, GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), výstavy: výborná, zkoušky: OVVR I. cena) a exteriéru, vhodná jak pro lovecký výcvik, tak výstavy, ale i jako milovaní domácí mazlíčci :)

 

Zájemci mohou kontaktovat chovatelku Mgr. Evu Slezákovou, tel. +420 603 471 632 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webové stránky chovatelské stanice Čimický ráj byly spuštěny nedávno a postupně budou všechny informace doplněny - odkaz zde

 

27.7.2018 Darwin je Grand šampionem

Poštou ranní přišlo nám očekávané psaní.

Darwin má již oficiálně potvrzeno, i v průkazu původu, že je novým Českým Grand šampionem :) a já z toho mám obrovskou radost, jak se nám spolu za tak krátkou chvíli ve třídě šampionů dařilo.

Grand Ch. CZ, Ch CZ, Ch PL, Ch SK Diamond Darwin Golden Martha

 

1/2 2/2 

 

22.7.2018 Štenátka Alexky

Hezky nám holčičky ze spojení  Darwin & Alexka přibírají a co chvíli začnou koukat. To pak bude teprve legrace :)

Už mají také vybraná krásná jména:

Arleta, Adele, Annie, Arabela a Alexandra 

Alexka

 Všechny holčičky jsou zadané!

 

16.7.2018 Darwin má další štěnátka

Z neděle na pondělí se Darwinovi a Daffy (Ariel od Trnovských skal) v CHS z Harfy narodilo 9 krásných štěnátek - 5 fenek a 4 pejsci.

Moc gratuluji a přeji štěňátkům a jejich mamince hodně zdraví, štěňátkům pak úžasné a milují páníčky.

1

 2 2 4 

Rodokmen štěňátek zde.

 

15.7.2018 Najdi si své prase!

I to s nimi souvisí, jeden den jsou krásní a načesaní, a druhý den špinaví jak prase! V neděli jsme se s Darwinem zúčastnili tréninku na vodní zkoušky v Kařezu. Počasí nám vyšlo krásné a rákos byl luxusní, Darwinovi se v něm moc líbilo.

1/3 2/3

 3/3

Odpoledne pak byl Darwin ještě na návštěvě za mamkou Sašou v rodné "boudě" v Netunicích,

více na www.golden-martha.cz.

 

14.7.2018 Národní výstava psů Mladá Boleslav

V sobotu jsme se s Darwinem vydali do Mladé Boleslavi, kde se konala Národní výstava. Zlaté retrievery psi i feny posuzovala česká rozhodčí paní Jarmila Jindřichovská. Darwin byl přihlášený do třídy vítězů a opět se nám neskutečně dařilo, když jsme si vyběhali

Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB

a tímto posledním vítězstvím Darwin splnil podmínky k udělení titulu

ČESKÝ GRAND ŠAMPION!

1/2

 2/2

 

11.7.2018 - Genetické testy GRMD

Darwin s Andělku (Diamond Angel GM) byli preventivně vyšetřeni na přítomnost či absence mutace c.531-2A>G genu DND způsobující muskulární dystrofii u zlatých retrívrů (GRMD).

GRMD je degenerativní svalové onemocnění, způsobující ztrátu aktivní svalové hmoty a pohybové poruchy. Onemocnění se obvykle vyskytuje u štěňat ve věku 8 týdnů, jedinci s těžkou formou onemocnění umírají brzy po diagnóze, zatímco psi s mírnější formou mohou přežít několik let. Mutace způsobující GRMD je X-vázaná recesivní choroba.

Více o této nemoci se můžete dočíst na stránkách laboratoře Genomia s.r.o., která testování prováděla.

Oba dva jsou naprosto zdraví a nikdy touto nemocí nebudou trpět, ani jejich potomci. (Genetický test dokáže rozlišit zdravé a postižené jedince a zároveň odhalit přenašeče, jehož identifikace není běžnými laboratorními metodami možná).

Andělka - Diamond Angel GM - Xn/Xn - samice s dvěma normálními chromozony X = normální fenotyp

Darwin - Diamond Darwin GM - Xn/Y - zdravý samec

Darwin GRMD - web1

 

8.7.2018 Už jsou tady!

A v Dolním Dvořišti u rodiny Sedláčků v CHS Merica Philipi mají veselo.

Ze soboty na neděli se Darwinovi a Alexce (Alexandra z Kotrčova mlýna) narodilo 5 krásných zdravých princezen, které se mají čile k světu!

1 

2

Mám z toho ohromnou radost a přeji miminkům a mimině Alexe jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví, mlíčka a suprové páníčky! Budou to vymazlená štěnátka a už se moc těším, až je uvidím na vlastní oči :)

 icons8-heart-balloon-48

VŠECHNY FENEČKY JSOU ZADANÉ.

 

7.7.2018 Klubové zkoušky z vodních prací Roudná u Soběslavi

V Roudné u Soběslavi, kde jsme byli celý týden s Darwinem na psím táboře, pořádal v sobotu RK CZ a OMS Tábor Klubové zkoušky z vodní práce - O Procházkův pohár. I letos jsme se s Darwinem těchto zkoušek zúčastnili a dařilo se nám ještě o kousek lépe. Darwin opět pracoval s velkou chutí a zkoušky jsme spolu došli v 1. ceně, 165 b. a celkově jsme se umístili na 2. místě s titulem r. CACT

 

1. cena, 165 bodů, res. CACT, celkově 2. místo

1/2 

2/2

 

1.-6.7. Výcvikový tábor Roudná

S Darwinem jsme se minulý týden již počtvrté účastnili výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi, kde jsme se setkali s přáteli a jejich čtyřnohými kamarády, které přes rok moc nevidíme. Opět nám vyšlo krásné počasí a tak jsme mohli trénovat na nadcházející klubové zkoušky z vodních prací, které se v sobotu na konci tábora konaly. V průběhu celého týdne jsme si užili mnoho legrace, ať už z toho co prováděli vůdci (a ti hlavně) nebo i naši miláčci. Ještěže naši výcvikáři především Jarmilka Tučková a pak i František Kuneš s námi měli tolik trpělivosti. 

Škoda jen, že se nekonala soutěž o největší čuňátko, to by jsme totiž s přehledem vyhráli. První foto ze soboty dopoledne, druhé foto z neděle dopoledne.

1. sobota dopoledne 2. neděle dopoledne

... je to prostě typický výstavní kousek ♥ 

3. borůvky jsou na srst nejlepší :) 4. borůvky jsou na srst nejlepší :) 

 

30.6.2018 Národní výstava psů Klatovy

Naš plán na sobotu byl jasný - Národní výstava v Klatovech, kde jsme ani letos nemohli chybět. Vždyť tuto výstavu máme 3 minuty od domu. Zlaté retrievery zde posuzoval český rozhodčí pan Miloš Kašpar. Darwin byl přihlášený do třídy vítězů a neskutečně se mu dařilo. Z kruhu si nejprve odnesl známku Výborný 1 CAC, následně jsme si spolu v konkurenci ostatních vítězů tříd psů vyběhali titul Národní vítěz, a jako úplnou třešničku na dortu jsme v konkurenci všech ostatních vítězů (nejlepsí mladý pes/fena, národní vítěz pes/fena, nejlepší veterán pes/fena) získali titul nejvyšší - BOB.

 

CH CZ, PL, SK Diamond Darwin Golden Martha

Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB

1

 

Výstavu jsme si moc užili a bylo super se vidět i se všemi známými. Darwin si to jako obvykle užil po svém, v obležení holek :)

2. Najdi vtěrku :)

 

22.6.2018 Těžký život šéfa

Darwin byl dnes se mnou v Plzni v kanceláři a mohu jen konstatovat, že jeho pracovní morálka je na bodu 0! 

v kancelari

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele