9.-10.6.2018 Podbrdský pohár

O tomto víkendu jsem se s Darwinem zúčastnila X. ročníku Podbrdského poháru. Bohužel díky mé indispozici jsme toho moc nestihli natrénovat a Darwin tak poslední měsíc doslova prolenošil.

V sobotu jsme absolvovali naše první Lesní zkušky, které jsme bohužel nedošli. Osudným se nám stala dohledávka králíka ve čtverci (stejně jako dalším 7 z 12 účastníků), což mě opravdu mrzelo, protože vyhledávácí disiplíny má Darwin moc rád. Nevadí, snad bude příležitost jít lesní zkoušky někdy jindy.

V neděli jsme absolovali Zkoušky z vodních prací, kde jsme bohužel já i Darwin udělali chybu hned na začátku při klidnu na stanovišti, což pro nás znamenalo limitní známku 1 a posun do 3. ceny. Nicméně i přes úmorné vedro Darwin pracoval zbytek disciplín moc hezky a šel ve "čtyřkách".

 

Sluší se snad jen dodat - chybami se člověk učí! a my dva obzvlášť ...

Byly to naše první dvoudenní zkoušky a i přes to, že jsme vypadli, mám z Darwina ohromnou radost! 

Ted už zbývá jen vycvičit paničku, aby mu to nekazila!!!

 

1 2

Prozatím více fotek nemám, ale určitě nějaké oficiální ještě doplním.

 

Tyto zkoušky mohu jen vřele doporučit, díky bezchybné organizaci Petry Bednářové, vynikajícímu sboru rozhodčích a všech kdo pomáhali, či byli u toho a v neposlední řadě díky bezva partě lidí, které to prostě baví, byly zkoušky skvělým zážitkem. 

 

8.6.2018 Slovenský šampion

Tak už to máme oficiální - černé na bílém, že Darwin je i Slovenským šampionem krásy a může tak používat označení MultiChampion.

Mám z něj radost z kluka šikovného :)

Slovensky sampion

 

31.05.2018 Těšíme se na malá Darwiňátka

Chovatelská stanice Merica Philipi očekává narození štěnátek ze spojení

CH CZ, CH PL, CH SL Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin")

&

Alexandra z Kotrčova mlýna ("Alexa")

Darwin a Alexa

více informací o fenečce na stránkách http://mericaphilipi.cz/

Očekáváme štěňátka především výborného zdraví (oba rodiče mají DLK 0/0, DKK 0/0, OCD negativní) a exteriéru, vhodná jak pro lovecký výcvik, tak výstavy, ale i jako milovaní domácí mazlíčci :)

 

Zájemci mohou kontaktovat p. Marka Sedláčka, tel. +420 606 681 657 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

další informace a fotky již brzy 

 

12.-13.5.2018 CACIB Lučenec

Druhý květnový víkend jsme se Darwinem zůčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v dalekém slovenském Lučenci. Darwin byl po oba dny přihlášený do třídy pracovní a oba dny se mu dařilo, když si odnášel vytoužené poslední vítězství a ocenění Výborný 1, a titul CAC. V sobotu posuzoval maďarský rozhodčí pan Andrász Karósz a v neděli slovenská rozhodčí paní Daniela Bartošová.

Tímto posledním vítězstvím Darwin dokončil titul 

SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY

1/2 Je to můj fešák :)

Výstavu jsme netradičně absolvovali jen my dva a o to víc jsme si to užili. 

2.

  

29.4.2018 Klubová výstava Kamenný mlýn

Jen o kousíček dál, se v neděli kousek od našich hranic se Slovenskem konala výstava Slovenského retriever klubu v Kamenném mlýně u Lozorna. Zlaté retrievery zde posuzovala švédská rozhodčí paní Tina Angrell, u které si Darwin přihlášený ve třídě pracovní vyběhal známku Výborný.

1

 I zde nás čekalo milé setkání s Žofií Ilavskou a Baileym (Bailey boy My joy) - tátou Darwina.

Nemohlo tak chybět rodinné foto. 

2

3. Darwin a Bailey

  

28.4.2018 Krajská výstava psů Slavkov u Brna

Náš výstavní víkend jsme začali v sobotu ve Slavkově u Brna, kde se v areálu místního zámeckého parku konala Krajská výstava. Bylo zde moc hezké prostředí a ve stínu stromů se i počínající horko dalo vydržet. Zlatí retrievři přišli v našem kruhu na řadu až jako poslední, kdy už bylo lehce po poledni. Posuzovala nás milá rozhodčí paní Lenka Frnčová u které jsme si vyběhali

Výborný 1, Vítěz třídy a titul Krajský vítěz

1

2

Tím, že jsme vyhráli titul Krajského vítěze jsme postoupili do závěrečných soutěží, kde jsme soutěžili o vítěze třídy FCI VIII. (kam patří retrievři) spolu s ostatními vítězi dané skupiny. Posuzovala paní Lenka Frnčová.

A i zde se nám dařilo, když Darwin skupinu FCI VIII. vyhrál.

3

A aby toho nebylo málo, vítězové jednotlivých kategorii pak nastoupili o titul Vítěze Vyškova. Posuzovala paní Olga Dolejšová.

I tentokrát Darwin zabodoval a umístili jsme se na krásném 4. místě o Vítěze Vyškova.

4

5

cara-golden

Na tento výlet jsme však nebyli sami! Byli s námi naši přítelé Dana a Pepa Královi, kteří mají polosestru Darwina Megi (Claudie Love GM), a dvě její dcery Miu a Manetku (chs Golden Claudie Love), kterým se na výstavě také dařilo.

6. Darwin, Mia, Manetka, Megi

 

22.4.2018 Darwin v salonu

V pátek před výstavou jsme byli s Darwinem v Salonu Dandify v Plzni na pravidelné "údržbě". 

Halko a Mirko opět díky za skvělou úpravu!

Darwin je fešák 

darwin - dandify

 

21.4.2018 CACIB České Budějovice

Darwin se tento víkend vystavoval na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Zlaté retrievery zde posuzoval chorvatský rozhodčí pan Bojan Matakovic.

Byli jsme přihlášení do třídy šampionů a Darwin si vyběhal krásné 2. místo a titul r. CAC.

cacib cb jaro

 

13.4.2018 ANKA CUP

ANKA CUP je celoroční soutěž pořádaná Klubem chovatelů loveckých slídičů (KCHLS), v rámci které může každý člen přihlásit výsledky svého retrievera za uplynulý rok 2017. Darwin tentokrát zabojoval jak na poli zkouškovém, tak na poli výstavním. 

V rámci celkových výsledků golden retrieverů tak získal:

7. místo v rámci výstav

7. místo v rámci pracovních zkoušek

6. místo DUAL PURPOSE (zkouškové a výstavní výsledky)

a stejně jako loni Darwinova CHS Golden Martha, získala ocenění Nejlepší chovatelská stanice GR roku 2017!

Gratuluji Ali

logo golden martha

 

7.4.2018 IHA Salzburg

Tuto sobotu se konala v rakouském Salzburgu mezinárodní výstava psů, které jsme se zúčastnili i my s Darwinem. Zlaté retrievery, resp. část skupin, zde posuzovala rakouská rozhodčí pana Hana Ahrens, u které si Darwin ve třídě pracovní vyběhal Výborný 1 a titul CACA.  

Tímto titulem Darwin přidal do sbírky další čekatelství tentokrát - Rakouského šampiona krásy.

1

2

 

Tato výstava se však neobešla bez dramatických událostí.

Salzburg je z Klatov vzdálený cca 250 km a přibližně 30 km od Salzburgu nás nabourali. Nikomu z nás se naštěstí nic nestalo, odnesly jen plechy a škrábance na autě. Museli jsme však počkat na policii, vyřídit všechny formality a pak spěchat na výstaviště. Popravdě jsem myslela, že už to nestihneme. Vše se však vyřídilo v celku rychle a po cca 45 minutách sme mohli odjet. To už ale bylo po půl 10 a výstava začínala v 10.00 hodin. Parkovali jsme za minutu deset. Takhle rychle jsme do kruhu, který byl samozřejmě na opačné straně než vchod, ještě neutíkali. Stihli jsme to tzv. za minutu dvanáct. Malou chvíli po tom, co jsme dorazili, jsme šli na řadu. Darwina jsem ani nestihla učesat, jen mu sundala obojek a vyměnila vodítko. 

UF to byly nervy, ale hlavní je, že se nikomu nic nestalo!

Darwin si z toho jako obvykle v celku nic nedělal a to je dobře.

 

30.3.2018 Krásné Velikonoce

Přejeme všem krásné Velikonoce :)

velikonoce

 

17.3.2018 Darwin má narozeniny

Ten čas tak rychle utíká a Darwin má dnes už 4. narozeniny.

Na narozeniny samozřejmě nemohl chybět dort a dárečky (dostal hezkou velkou kost na okus) a jako bonus dnes v noci napadl sníh a to má Darwin rád :) 

1/3 Mňamka 2/3 Láska naše :) 3/3 Šťastnej pes :)

A tak ti můj milý Darwine přiji ať si dál šťasný, hravý a především zdravý Pan Pes.

Si můj parťák, přítel a naše láska největší!

1/2

2/2 To je dobrota

 

Všechno nejlepší přejeme i sourozencům z vrhu "D" Golden Martha

 

24.2.2018 CACIB Riva del Garda

V sobotu, shodou okolností asi hodinku jízdy od lyžařského střediska Madonna di Campiglio, se konala mezinárodní výstava psů v Riva del Garda, městečku na horním okraji Lago di Garda. A protože jsme to měli blízko, rozhodli jsme se výstavu zkusit. Byla to naše první výstava v Itálii a popravdě moc informací jsem o průběhu a organizaci výstavy neměla, obzvlášť u pracovního plemene. Po příjezdu nastala hned první komplikace, kdy jsme nemohli najít výstavní kruh, protože jej přesunuli do jiné haly, a oznámení mi nepřišlo. Ve zkratce jen řeknu, že organizace italských výstav je jiná než u nás, včetně toho jak jsou zadávány tituly a kdo o ně soutěží. Většinu doby jsme tak vůbec nevěděli co se děje a jen odhadovali jak to v kruhu dopadlo. Stejně tak tomu bylo i u nás. Z kruhu jsme odcházeli, s tím, že máme výbornou, ale nic víc jsme se nedozvěděli. Až když skončilo posuzování všech plemen, které daná rozhodčí paní Tatiana Urek ze Slovinska měla, tak jsme obdrželi výsledky.

K našemu překvapení i vzhledem k tomu, že je Darwin bez srsti (v zimě jí přeci nepotřebuje....) tam stálo Výborný 1 a titul CAC

Darwin se tak stal čekatelem italského šampiona krásy :)

 

1

2. podlaha se vytřít prostě musí :)

3.

 

19.-23.2.2018 Pinzolo a Madonna di Campiglio

Týdenní dovolená v italských Alpách a Darwin ve svém živlu. 

1/3 2/3 Hloubková kontrola kvality sněhu  3/3

 

18.2.2018 Národní výstava Bratislava

Netradičně v neděli, jsme se s Darwinem na Slovensku zúčastnili národní výstavy psů v Bratislavě. Zlaťáčky zde posuzovala slovenská rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíková, u které se Darwin vyběhal 2. místo a titul r. CAC.

Pro nás to tak znamená, že na Slovensko budeme muset ještě jet někdy v průběhu roku, protože k dokončení šampiona nám schází jedno vítězství.

 

21.1.2017 Na chatě je v zimě nejlíp

a to proto, že jakmile nasněží je přeci větší zábava. O víkendu bylo moc hezky - všude bílo a to se Darwinovi líbí. 

1/4 

2/4 3/4 4/4

 

13.1.2018 CACIB Nürnberg

Tak jako v minulých letech i letos jsme se první výstavy letošního roku zůčastnili mezinárodní výstavy psů v německém Norimberku. Ačkoli se Darwin rozhodl, že v zimě srst nepotřebuje a moc jí tak nemá (proto se mu taky kroutí na výstavní straně snad na všechny strany :)), přeci jen nemáme to z Klatov tak daleko. Zlaté retrievery - psi posuzovala německá rozhodčí paní Gisa Schicker. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní a vyběhal si krásné první místo a titul Anw. Dt. Ch. VDH, CAC.

Darwin se tak stává

čekatelem Německého šampiona :)

1

2

 

Posudek byl překvapivě psaný v němčině, rukou, ale i tak z něj lze vyčíst toto:

"pes správné stavby těla, klidá suverénní bytost, široká hlava, správný stop, tmavé oko, správné úhlení, hluboký hrudník, elegantní pohyb, správná kvalita srsti"

 

 

1.1.2018 Novoroční procházka

Do Nového roku jsme s Darwinem vykročili sportovně a šli jsme na velkou procházku.

1/3

2/3 3/3

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele