1.10.2019 Daisy a Amy - RTG

S radostí mohu oznámit, že Darwinovo dvě dcerušky (ze spojení Darwin & Ariel od Trnovských skal) jsou oficiálně vyšetřené na dysplazii kyčelních kloubů (DKK), dysplazii loketních kloubů (DLK) a OCD ramen (osteochondrosis dissecans). Mohu s potěšením napsat, že obě jsou naprosto zdravé, negativní a mají samé nuly :). RTG provedl a vyhodnotil MVDr. Decker. 

Mám z jejich výsledků ohromnou radost a moc gratuluji majitelům!!!

Dolly z Harfy "Amy" a Daisy z Harfy "Daisy"

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg.

Daisy sedi a Amy stoji

cara golden
21.9.2019 Kachní hon Drásov 2

V sobotu jsme se opět vydali s Darwinem do Drásova kousek od Příbrami, kam jsme byli pozvaní na další kachní hon. Vyšlo nám tentokrát krásné počasí a celé odpoledne svítilo sluníčko. Výřad byl tentokrát menší, ale bohužel počet kusů si nepamatuji.

1 2

 3 4

cara golden
15.9.2019 Strejda na návštěvě

V neděli jsme se byli podívat v Darwinovo rodné boudě v Netunicích. Andělce (Diamond Angel Golden Martha) se narodilo krásných 11 štěnátek, a tak bylo na místě, abychom je s Darwinem přijeli zkontrolovat a pomazlit se, ještě než odejdou do nových rodin. Zrovna jim bylo 7 týdnů. Darwin pro ně byl hezký rušivý element a štěňátka se velmi podivovala tomu, že ta divná fenka nemá cecíky :)

1 2

cara golden
12.9.2019 Psí školka

Darwin měl u nás v kanceláři prvně společnost. Kolegyně přivedla své dva americké bezsrsté teriéry Alíka a Kaye (papírová jména jsou na mě moc dlouhá :)). Naše kancelář se tak na den stala psí školkou, 

1. seznamovačka 2 

a vyvalovačka v parku u Muzea samozřejmě nemohla chybět...

3 

cara golden
7.9.2019 Kachní hon Drásov

Na naše první letošní kachny jsme s Darwinem byli pozvaní už od Vánoc do Drásova, kde místní myslivecký spolek pořádal kachní hon. Ačkoli počasí nebylo zrovna ideální a celý den lehce poprchávalo, moc jsme si to s Darwinem užili. Opět byl ve svém živlu a vůbec mu nevadilo, že z rákosu, který byl mnohem vyšší než já, vylezl vždy řádně upravený. Dokonce se i pěkně někde v rákosí šlehl pod očíčko, ani to ho nezastavilo. Šli se celkem 3 leče a na výřadu bylo spočteno 180 kusů. 

12

34. výřad

cara golden
1.9.2019 Houby

Letos jsme konečně vyrazili prvně na houby. Jako loni, bohužel každý z nás hledal něco jiného :)

1 2 

3

cara golden
31.8.2019 Nácvik Daisy

Darwinova dcera Daisy (Daisy z Harfy) se v sobotu zúčastnila nácviku na OVVRka (ověření vlohových vlastností retrieverů), které by s paničkou Simonou ještě letos rády stihly. OVVR jsou jednou z podmínek chovnosti, mimo výstavy a vyšetření kyčlí/loktů. I když to pro obě bylo vše nové a ještě toho musí hodně docvičit, byla Daisy panem rozhodčím Michalem Klasnou pochválena. Především se mu líbilo jak je temperamentní, což ukázala při disciplíně nos i při disciplíně, kde se posuzuje reakce na výstřel a pejsci volně prohledávají prostor :)

daisy ovvr

(PS: taky má přeci po kom  ♥)

cara golden
22.-24.8.2019 Morava

Druhou část dovolené jsme tentokrát strávili u nás na Moravě. Bydleli jsme v Lednici jen kousek od Lednicko-Valtického areálu, a tak nemohla chybět návštěva Lednice, Janova hradu, Pohanska, Obelisku, vinic či vinného sklípku. Tam se Darwinovi obzvlášť líbilo, protože tam bylo krásné chladno a to on má moc rád.

morava 22.8

paw 

A zatímco my si užívali na dovolené Darwinova dcera Daisy (Daisy z Harfy) se v sobotu 24.8.2019 zúčastnila Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavy, kde si vedla více než dobře a v silně obsazené třídě mladých (18 fenek) obdržela od litevské paní rozhodčí Kazlauskaite Ramune, která nešetřila ani známkou velmi dobrý, krásné ocenění Výborná! Moc Vám holky gratuluji!   

foto bude doplněno

 
cara golden
19.-21.8.2019 Rakousko

V průběhu léta jsme si užili také dovolenou, její první část jsme strávili v Rakousku v okolí St. Johann im Pongau, kde jsme se mj. sešli s rakouskými přáteli. 

foto

cara golden
11.8.2019 Sněží i v létě

Tak už i u nás se Darwin začal připravovat na zimu. Poctivě shazuje snad většinu chlupů co má na sobě... a ač to tak podle fotky nevypadá, Darwin vyčesávání miluje. Nejprve se snaží kartáč sežrat a pak si vklidu lehne a nechá se vyčesat :)

1 2

cara golden
4.8.2019 Jubilejní X. Krajská výstava psů Týn nad Vltavou

K této výstavě máme s Darwinem moc hezký vztah. Před pěti lety to byla totiž naše vůbec první výstava, které jsme se ve třídě štěňat tehdy zůčastnili. Letos po pěti letech už Darwin nastoupil do třídy šampionů a moc jsme si to užili, protože na výstavě s námi byla i Darwinova skoro 11-ti měsíční dcera Ammi (Ammi Čimický ráj), která byla přihlášená do třídy mladých. Zlaté retrievery zde posuzoval pan Miroslav Václavík, od kterého si Darwin odnesl Výborný 1 a Vítěz třídy. Krajského vítěze jsme bohužel nezískali vzhledem k tomu, že panu rozhodčímu přišlo, že Darwin mírně kulhá na přední nohu. Asi někde špatně našlápl, když jsme běžěli, nevím. Já osobně si ničeho nevšimla. Nevadí. Ammi šla na řadu hned po nás a na to, že to byla její úplně první výstava si vedla doslova na výbornou. Získala totiž Výborná 1 a Vítěz třídy mladých :) 

Darwin a AmmiAmmi
 cara golden

1.8.2019 Prevence je potřebná

Minulý týden jsem byla s Darwinem na preventivní kontrole srdíčka a štítné žlázy, přeci jen je mu už 5!, tak jsem chtěla vědět, že je vše v pořádku. A taky že je, obě vyšetření dopadly na výbornou tj. bez nálezu - vše čisté!  

1

2
cara golden

29.7.2019 Andělka má štěnátka

V Darwinově rodné boudě mají veselo! Darwinova sestra Andělka včera přivedla na svět krásných 11 štěnátek - 5 holek a 6 kluků! Všechna štěnátka se mají čile k světu :)

Na štěnátka ze spojení Andělky (čekatelka šampiona krásy, čekatelka šampiona práce Diamond Angel Golden Martha) & Rockyho (C.I.E., C.I.B., JCh CZ+HU, Ch HU, CZ, SK, PL, GrandCh CZ Bonett Bride to Dorado Blanco) chovatelská stanice Golden Martha PŘIJÍMÁ REZERVACE.

V případě zájmu o štěňátka prosím pište paní Aleně Janákové na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací na stránkách www.golden-martha.cz

GM1
cara golden
16.7.2019 Další Darwiňátka mají rok

Dneska slaví 1 rok další Darwiňátka! Tentokrát ze spojení Darwina & Ariel od Trnovských skal ("Daffy") a to: Dixi, Dia, Denny, Daisy, Darwin, Dag, Dolly, Dino a Dastyn z CHS z Harfy. A tak vám broučci přeji všechno nejlepší!

všichni

Jsem moc ráda, že jsem s některými z Vás stále v kontaktu!

amybelabono 3 

daisymaty

cara golden
13.-14.7.2019 2x Nürnberg

O víkendu jsme se zúčastnili dvoudenní výstavy v německém Norimberku, kde se v sobotu konala národní výstava a v neděli mezinárodní, a zároveň tyto dvě výstavy byly spolupořádány neměckým retriever klubem (DRC). V sobotu zlaté retrievery posuzovala rakouská rozhodčí Claudia Berchtold a v neděli rakouský rozhodčí Günter Wonisch. Byli jsme jediní zahraniční účastníci ve zlatých retrieverech.

V sobotu jsme u paní rozhodčí získali: V1, Anw. Dt. Ch VHD (CAC) a zároveň CAC (DRC). Darwin získal další potřebný CAC k německému šampionovi a zároveň se stal čekatelem německého klubového šampiona (DRC).

1

2

V neděli se pan rozhodčí naopak rozhodl, že je na nás vše špatně. Nejenže je dle něj Darwin tlustý (má 38 kg), těžkopádný a velmi prostorný, ale má i špatné pohybové vlastnosti a dokonce jsme v posudku měli tiskacím písmem anglicky napsáno (ikdyž je celý posudek německy), že se nehodí na výstavy. No ocenění Velmi dobrý 1 mě tedy moc nepotěšilo, nicméně vím, že tohle je pouze tzv. výjimka z pravidla. Darwin není tlustý, ani nemá špatnou mechaniku pohybu. Možná by si měl pro příště pan rozhodčí přečíst standard zlatého retrievera :)

cara golden
8.7.2019 Darwiňátka mají 1 rok

Ten čas tak neuvěřitelně letí – dnes je totiž štěňátkům z chovatelské stanice Merica Philipi ze spojení Darwin & Alexa (Alexandra z Kotrčova mlýna) 1 ROK. Áčka - Arebela, Arleta, Annie, Alexka, Adele, které prostě vždy budou ty první! ♥
A tak i my s Darwinem přejeme jen to nejlepší, protože páníčky máte super!

merica philipi 1 rok

cara golden

6.7.2019 Vodky roudná

Celý tábor v Roudné byl zakončený klubovými zkouškami z vodních prací. Na zkoušky jsme byli přihlášení jako náhradníci, a tak jsem ani nepočítala s tím, že bychom nastoupili. Osud tomu chtěl jinak, když veterinární kontrolou bohužel neprošla jedna fenka. Nastoupili jsme tak tzv. za minutu dvanáct my dva. Měli jsme los č. 7 a šli jsme první ve druhé skupině, která začínala vyhledávání v rákosí. Darwin pracoval po celou dobu zkoušek naprosto luxusně a až do poslední disciplíny jsme měli samé známy 4, a to včetně pomocných. Ale to by nebyl osud, nebo Darwinova neposlušnost, aby se to vše nepokazilo. Poslední disciplína nás čekal „klid na stanovišti“. Přiznám se Darwin tuto nudnou disciplínu nemá moc rád, protože musí být v klidu na místě a většinou mi jí něčím zpestří – buď tím, že se zvedne, zavrtí, kníkne (což by až zas tak nevadilo, kdyby to nikdo neslyšel) nebo hůř, že vyštěkne. A to přesně udělal i teď. Nevím co se stalo, nebo proč to udělal, ale znamenalo to pro nás známku 0.

Ani nemusím říkat, jak jsem byla zklamaná, ale jsme v tom oba nastejno. Tak snad příště bude líp!

1. vyhledávání 2

34

jedno se musí uznat... vyhledávání v rákosí vzal velmi kvalitně :)

56

cara golden

30.6. - 5.7.2019 Roudná

Už popáté jsme se zúčastnili tentokrát již 15. výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi. Počasí se nám za celý týden hezky prostřídalo, nejprve byla úmorná vedra okolo 36°C, pak byl velký liják a pak bylo i relativně pěkně. Počasí nám tentokrát dalo zabrat, a tak jsme chodili cvičit v 6 hodin ráno a odpoledne měli pejsci volno. Celý týden jsme si užili a procvičili vše možné co se nám bude do dalších zkoušek hodit. Tak snad za rok zas ???

1. naše skupina

unavený Darwin...

3

cara golden

29.6.2019 Národní výstava psů Klatovy

Národní výstava Klatovy. Naše domácí výstava, kde jsme nemohli chybět už jen kvůli tomu, že to je jediná výstava, na které jsme cca za 5 minut 😊. Na výstavě se nás opět sešla úžasná parta a byly zde i dvě Darwinovy dcery, obě shodou okolností Daisy, a to Daisy Ora Amiko, která byla přihlášená do třídy dorostu a Daisy z Harfy, která byla přihlášená do třídy mladých a byla to její úplně první výstava. Obě holčičky se ve výstavním kruhu neztratily!
Posuzoval pan František Pasák, na můj vkus trošku jako z rychlíku, ale vzhledem k úmornému vedru, byl jeho záměr asi správný. A jak jsme v konkurenci dopadli?

Darwin – třída šampionů – Výborný 2, r. CAC
Daisy Ora Amiko – třída dorostu – Velmi nadějná (bohužel krom prvního místa nebylo zadáno pořadí)
Daisy z Harfy – třída mladých – Výborná 1, CAJCDaisy se tak stala čekatelkou Junior šampiona ČR.

Mám z výsledků ohromnou radost a všem moc gratuluji. Ráda jsem vás všechny viděla.

Daisy z Harfy 3x D - Darwin, Daisy a Daisy

všichnikrmení dravé zvěře

cara golden

27.6.2019 Šampion Rakouska

Tak už to máme i oficiálně – Darwin je Šampionem krásy Rakouska!

1

a za odměnu dostal nanuka 😊

nanuk v práci

cara golden

24. - 26.6.2019 Rakousko

Cestou ze Slovinska jsme si užili krásnou dovolenou v Rakousku v oblasti St. Johann im Pongau / Flachau / Zell am see.

1

2

cara golden

22. - 23.6.2019 CACIB Bled I a II.

A zatímco Ammi bojovala na ovvrkách, tak my s Darwinem byli na Slovinsku, kde se konala mezinárodní dvoudenní výstava CACIB Bled I. a II., a bojovali o poslední CAC k dokončení titulu šampion Slovinska. A povedlo se 😊

Darwin byl v sobotu, která mimochodem celá propršela, přihlášený do třídy pracovní a u ruské paní rozhodčí Elena Adamovskaya jsme získali ocenění Výborný 1, CAC, r. CACIB!

Darwin se tak stal Šampionem krásy Slovinska!

1

Zároveň nám hned vystavili i certifikát potvrzující získání titulu.

2

Odpoledne jsme si s Darwinem a přáteli užili krásný podvečer na jezeře Bled, naštěstí už nepršelo... Na fotky to však nebylo ideální a tak jsme si ráno s Darwinem přivstali... jako obvykle na to měl svůj názor!

DSC 0266

34

V neděli byl Darwin již přihlášený do třídy šampionů a u slovinského rozhodčího pana Jose Markelj jsme získali ocenění Výborný 1, CAC, r. CACIB!

Darwin se tak stal čekatelem Grand šampiona krásy Slovinska!

5

cara golden

22.6.2019 Ammi má ovvrka

Krásná zpráva mi přišla od Evy (chovatelky z CHS Čimický ráj), že Ammi (ze spojení Darwin & Aridane Dori´s golden miracle) v sobotu úspěšně složila OVVR – Ověření vlohových vlastností retrieverů a splnila tak jednu z podmínek chovnosti.
Mám radost, jak byla holčička šikovná a dle prohlášení paní rozhodčí je to velký vodomil (po kom to asi má… 😊). Celkové výsledky a fotky zde.
Gratuluji majiteli.

ovvr ammi

cara golden

16.6.2019 Podzimní zkoušky kařez

...aneb jak rychle jsme přijeli, tak jsme také odjeli 😊 Klubové podzimní zkoušky v Kařezu u Rokycan se nám tentokrát s Darwinem moc nepovedly. Vypadli jsme totiž hned na první disciplíně – vyhledávání a po necelé hodině jsme tak jeli domů. Darwin očividně neměl svůj den, protože jindy lítá v určeném prostoru absolutně bez problémů, nyní si vybral asi dávku své ztřeštěnosti a nehnul se ode mě na víc jak 5-10 metrů. No vše je jednou poprvé, ale neházíme flintu do žita… 

pz karez

cara golden

11.6.2019 Procházka s Amy a Daisy

V úterý jsme se sešli nedaleko od nás tady v Praze na krásnou procházku s Daisy a Amy (holčičky ze spojení - Darwin & Ariel od Trnovských skal, CHS z Harfy). Opět se mi potvrdilo, že Darwinovi holčičky jsou mu neskutečně podobné. Ostatně i jedna druhé byla hodně podobná 😊

Moc ráda jsem vás viděla a těšíme se na příště!

1

2

cara golden
9.6.2019 Monínec

V neděli jsme dostali pozvání přijet se podívat na Monínec, kde se konala akce „Monínec patří psům“ původně jsme se chtěli jen jet podívat, ale slovo dalo slovo, a nakonec jsme se s Darwinem stali pomocníky při Disciplínách psa Ruperta. Darwin samozřejmě dozoroval z horního stanoviště a měl vše pod kontrolou.

moninec  cara golden

8.6.2019 makové pole

Prostě moje milovaná makovice

makovice cara golden

1.6.2019 Daisy vyhrála v Rokycanech

O víkendu, v sobotu, jsme si s Darwinem udělali výlet na výstavu, ale tentokrát jsme byli jen za diváky. Na Krajské výstavě v Rokycanech se totiž posuzovala Darwinova dcera Daisy Ora Amiko (Darwin & Axikola Ora Amiko), která nejprve získala ve třídě dorostu od paní rozhodčí Lenky Frnčové ocenění Velmi nadějná 1 a pak v závěrečných soutěžích dokonce vyhrála Nejkrásnější dorost výstavy!
Mám z toho ohromnou radost a gratuluji Milane a Aničko.

12

3 cara golden

26.6.2019 CAC Hrušica a Speciální klubová výstava

A aby toho nebylo málo, hned po zkouškách jsme se večer s Darwinem přesouvali, alespoň na půl cesty na Slovinsko (do Rakouska), kde se v neděli konaly dvě výstavy a to: Národní výstava psů – CAC Hrušica a Speciální klubová výstava retrieverů pořádaná Klubem za dělo prinašalcev. Cestu jsme neabsolvovali sami, ale jeli s námi holky z CHS Golden Claudie Love – kamarádka Dana s fenkami Megi, Many a Miou. Sehraná výstavní čtyřka. No byla to pekelná cesta, ale dojeli jsme v pořádku, a dokonce jsme splnili i cíl naší cesty – pořádně si to užít a vyhrát... 😊

2

Nejprve se dopoledne konala výstava CAC Hrušica, kde posuzoval slovinský rozhodčí pan Radoš Burnik a Darwin přihlášený do třídy šampionů u něj získal ocenění: Výborný 1, CAC, Nejlepší pes (obdoba národního vítěze) a BOB!

Po obědě se pak konala Speciální výstava retrievrů, kde goldeny posuzovala anglická rozhodčí paní Brenda Hutchinson, u které jsme ve třídě šampionů získali ocenění:Výborný 1, CAC.

13

cara golden

25.5.2019 Podzimní zkoušky Kyselka

V sobotu jsme se s Darwinem zúčastnili klubových podzimních zkoušek u Karlových Varů v Kyselce. Po celý den jsem byla z práce Darwina nadšená, když vezmu v úvahu i to, že od loňského září dělal gaučáka a skoro vůbec jsme netrénovali. Pracoval s nadšením a elánem sobě vlastním, a tak jsme postupovali dál s krásnými 4. Osudným se nám stala kachna z hluboké vody, kde abych pravdu řekla chování rozhodčích mělo vypadat asi trošku jinak a z toho pak i pramenila naše chyba. No stalo se. Celkově jsme tak došli podzimní zkoušky pořádané KCHLS ve III. ceně s 212 body.

1

2 3

cara golden
11.5.2019 IHA Wiesselburg

V sobotu jsme s Darwinem absolvovali další rakouskou výstavu. Vzhledem k tomu, že podmínka k dokočení šampiona je uplynutí 366 dní mezi prvním a posledním získáním titulu CACA, tak předchozí dvě vítězství (Graz a Salzburg) se nám nepočítaly a byly pro nás krásným zpestřením víkendu. A Darwin opět zabodoval! U rakouského rozhodčího, kterým byl Mag. Dr. Otto Schimpf, jsme si vyběhali moc hezký posudek ocenění Výborný 1 a tolik potřebný poslední titul CACA. A aby toho nebylo málo získali jsme ještě titul res. CACIB

Darwin se tak stal Šampionem krásy Rakouska!

12

3 4

6.5.2019 Daisy z Harfy

V pondělí jsme s Darwinem jeli navštívit Darwinovu dceru Daisy ze spojení Darwina & Daffy (Ariel od Trnovských skal). Daisy bydlí tady v Praze jen kousek od nás (cca 10 minut) a tak jsme se s její majitelkou domluvily na setkání a procházce. Daisy je krásná mladá desetiměsíčnní fenečka, hezky temperamentní a jak jsem na místě zjistila, je to celý obtisk Darwina. Jak povahou, tak obličejem, až jsem z toho byla překvapená jaký má Darwin krásný obtisk :)

Darwin a DaisyDarwin a Daisy 2

Určitě jsme se neviděli naposledy 

5.5.2019 Troška tréninku

No už bylo na čase a jsme museli s Darwinem začít lehce trénovat. Darwina to jako obvykle bavilo :)

12

34

20.-21.4.2019 3x "V", aneb výstavní velikonoční víkend 

Tento víkend jsme se opět s Darwinem a holkami Králů vypravili do slovinského Mariboru, kde se konali 3 výstavy, a to 2x CACIB a 1x speciální výstava pořádaná slovinským retriever klubem. A právě tato speciální výstava byla nejdůležitější z celého víkendu, protože k dokončení slovinského šampiona je potřebný "CAC" právě z této výstavy. Náš cíl jsme splnili.  

» Sobota 20.4.2019 CACIB Maribor «

posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka a získali jsme Výborný 1 (bez titulu)

Volbou rozhodčího bylo nezadat nám titul. Ano titul není nárokový, ale důvod proč nám nebyl zadán je ten, že Darwin byl ve třídě pracovní a je využíván v praxi. Toto zdůvodnění je opravdu směšné. 

» Neděle 21.4.2019 CACIB Pohorje «

posuzoval rumunský rozhodčí Marian Draganescu a získali jsme Výborný 1 a titul CAC

» Neděle 21.4.2019 (odpoledne) Speciální výstava retrieverů Maribor «

posuzoval slovinský rozhodčí Darko Korošec a získali jsme Výborný 1 a titul CAC

 

Z výsledku mám opravdu radost, Darwinovi to moc slušelo a dokonce si to i užíval. Je to prostě exibicionista!

maribor

Zbývá jen dodat, že k dokončení slovinského šampiona krásy nám schází získat poslední titul "CAC" z mezinárodní výstavy.  

20.4.2019 CACIB Praha

Na této výstavě se v sobotu otrkávala Daisy (Daisy Ora Amiko). Posuzoval anglický rozhodčí John Thirlwell a Daisy získala ve třídě dorostu Nadějná 3.

daisy praha

15.4.2019 Mountfield Cup 2018 

Mountfield Cup je celoroční soutěž (dříve Anca Cup), do které se započítávají výsledky zkoušek a výstav za uplynulý rok 2018, pořádaná Klubem chovatelů loveckých slídičů (KCHLS) v rámci, které mohou členové klubu přihlásit svého psa/fenu příslušného plemene. Opět jsme s Darwinem zabojovali jak na poli výstavním, tak na poli zkouškovém a z výsledků mam radost, protože v rámci celkových výsledků psů GR jsme se umístili takto:

7. místo výstavy 

11. místo pracovní 

4. místo DUAL PURPOSE (zkouškové i výstavní výsledky)

mountfield cup

 

Celkově se Darwin umístil na 19. místě mezi všemi plemeny přihlášených retrieverů.

icons8-first-place-ribbon-48

A potřetí v řadě Darwinova rodná chovatelská stanice GOLDEN MARTHA získala ocenění nejlepší chovatelská stanice golden retrieverů roku 2018!

Moc gratuluji Ali!

logo golden martha

13.4.2019 Daisy na první výstavě 

Daisy Ora Amiko "Daisy" ze spojení Darwin & CH CZ Axikola Ora Amiko, byla na své první výstavě a to rovnou na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. I když majitele/chovatele Nových trošku pozlobila, když nechtěla běhat a zkoušela jak moc je výstavní koberec pohodlný :) I tak si vedla si více než skvěle a u estonské paní rozhodčí Kardi Maret získala ve třídě štěňat krásné ocenění Velmi nadějná  2!

Mam z toho opravdu radost, Aničko a Milane gratuluji! 

daisy

a ilustrační foto: Daisy si ještě před výstavou sama řekla, že chce nový pelech....

Celej tatínek, ty jiskřičky v očích :)

daisy 2

www.ora-amiko.cz

7.4.2019 Národní výstava Barje

V neděli jsme se s Darwinem, kamarádkou Danou s Miou a Many (CHS Golden Claudie Love), zůčastnili slovinské národní výstavy CAC Barje poblíž slovinské Ljubljany. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní a u ne moc milého slovinského rozhodčího pana Vlada Bognanoviče jsme si i tak vyběhali ocenění Výborný 1, CAC. Pan rozhodčí měl velké připomínky k tomu, že má dle něj Darwin moc světlý nos. Nepomohlo ani vysvětlení, že jde o zcela standardní věc, kdy mnoha retrieverům v zimě nos zesvětlá a v létě opět ztmavne. Stejně tak, že čím je retriever starší tím má nosík světlejší. Z tohoto "důvodu" jsme tak dále oceněni nebyli. I to se stává...

Darwin se tímto vítězstvím stává čekatelem Slovinského šampiona krásy!

1

Každopádně jsme si všichni užili super výlet! Mise splněna - Darwin, i Mia s Many svou třídu vyhráli :)

2. Many, Mia a Darwin

30.3.2019 IHA Salzburg

Z našich lyžařských radovánek jsme se s Darwinem odskočili do cca 70 km (45 minut)  vzdáleného Salzburgu, kde se konala mezinárodní výstava psů. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní, kterou vyhrál a může si tak dát do sbírky další ocenění Výborný 1 a titul CACA. Zlaté retrievery měl posuzovat původně rozhodčí ze švédska, ale nakonec došlo ke změně a posuzovala rakouská rozhodčí paní Maria-Luise Doppelreiter. Nakonec Darwin dostal za odměnu alpskou koupačku...

1 2 

3 4

28.-31.3.2019 Sankt Johann im Pongau, Alpendorf, Flachau...

I letos jsme s Darwinem vyrazili za sněhem do Alp, tentokrát do rakouských. Vyšlo nám krásné počasí a jako obvykle, Darwin byl středem pozornosti všudem kam jsme přišli. 

 12

3 4

 prověření kvality sněhu samozřejmě nemohlo chybět...5

26.3.2019 Keliška to má v Praze všechno v merku...

1 2

23.3.2019 Prostě výstavní kousek

To si takhle jdete na procházku, svítí sluníčko, je teplo a Darwin lítá asi tak "kilometr a půl" od vás, když najednou z té dálky vidíte, že se tam nějak divně válí... no ten pacholek si to vyloženě užil než jsem přiběhla, abych ho vyhnala. Myslím že má nějaký zvláštní dar na to, kde nacházet takovéhle bahnité louže, ve kterých se může co nejvíc zaprasit. Ještě jsem s ním nechtěla jít k vodě, ale už máme za sebou i první koupání, protože tak jak vypadal jsme se domů rozhodně vrátit nemohli :)

1 1 

3 4

17.3.2019 Darwin má 5. narozeniny!

Darwin v neděli oslavil již své 5. narozeniny! 

A tak ti můj malý rošťáku přeji, aby jsi byl stále zdravý, hravý a usměvavý...

...prostě TY! 

narozeniny 2

...a jak šel s námi čas? 5 let - 6 fotek - aneb od prvního okamžiku na cestě domů 14.5.2014 až po dnešek 17.3.2019...

narozeniny

9.3.2019 IHA Graz

A protože jsme minulý víkend výstavní sezónu tak hezky zahájili, s Darwinem jsme se vydali do rakouského Grazu, kde se konala mezinárodní výstava psů. Zlaté retrievery zde posuzovala slovenská rozhodčí paní Linda Volariková a Darwin si u ní ve třídě pracovní vyběhal krásné 1. místo s oceněním Výborný 1 a titul CACA. Darwinovi to moc slušelo, což zhodnotila i paní rozhodčí, které se Darwin moc líbíl - především jeho krásná hlava a výraz :)

1

2

K dokončení rakouského šampiona nám schází poslední vítězství získané po 7.4.2019 (mezi prvním a posledním vítězstvím musí totiž uplynout 365 + 1 den), tuto výstavu jsme tak nemuseli absolvovat, ale pro nás s mamkou a přáteli to byla hezká záminka k výletu :). 

3. Alpská voda evidentně chutnala :) 4. Darwin s Miou, Many a Megy 

2.3.2019 Oblasní výstava České Budějovice 

V sobotu jsme se s Darwinem vypravili do Českých Budějovic, kde se konala Jihočeská oblasní výstava psů. Užili jsme si hezký den s přáteli a Darwin po půl roce flákání otevřel výstavní sezónu 2019, když si vyběhal ve třídě pracovní u pana Otakara Vondrouše ocenění Výborný 1 a Vítěz třídy.

1

2. zleva: Darwin, Manetka, Megy a Mia

17.2.2019 Poslední sníh 

 1

2

4.2.2019  ♥ Darwin ♥ 

Prostě 40 kg čisté lásky, co víc si přát...!

40 kg lasky

3.2.2019 Sněží

Ze soboty na neděli u nás napadlo cca 25 cm sněhu a tak nás ráno čekalo krásné překvapení. Darwin si to jako obvykle užíval. Úžasná věc - to bílé se dá přeci sežrat :)

1. Najdi psa :) 2 

3

30.1.2019 Mrzne

Opět začalo mrznout. Dnes odpoledne bylo -8°C, ale to nám vůbec nevadí. Hlavně, že sluníčko svítilo :)

1 

2 

19.1.2019 Bažantí hon Velký Bor

Tuto sobotu už nám s Darwinem nic nebránilo zůčastnit se honu na bažanty u Velkého Boru, kam jsem byli pozvaní. Na místě jsme se setkali i s Alenou a Andělkou (Diamond Angel Golden Martha), která byla na svém prvním honu vůbec a dalšími přáteli. Byla radost vidět Darwina i Andělku jak moc je to bavilo. A přiznám se Darwin tentokrát nebyl za gentelemana a dokonce Andělce i nějakého bažanta sebral. Pacholek :). Celý den krásně svítilo sluníčko a bylo nakonec lehce pod bodem mrazu cca -4°C. 

Další fotky dostupné zde

fullsizeoutput 2c1c

2 3

4 5

16.1.2019 Prostě jen tak :)

 1

2

12.1.2019 Sněhová kalamita

O víkendu jsem s Darwinem tady u nás zažili doslova sněhovou kalamitu. Původní plán byl jet na bažantí hon, ale počasí nás donutilo vše přehodnotit. S autem jsem zapadla už v pátek večer a do sobotního rána stále sněžilo. Ze vsi se tak nedalo brzy ráno odjet, čekal nás tak fajn víkend. Ještěže od toho krbu jde tak krásné teplo :)

 

 12

 34. technická kontrola kvality sněhu :)

5.1.2019 První víkend v Novém roce

Na Nový rok jsme s Darwinem nestihli udělat žádné hezké fotky ve sněhu, protože vše co bylo bohužel roztálo. Za to o pár dní později, o víkendu, krásně nasněžilo a my si to venku užili. 

1 

2a