Novinky 2019

11.5.2019 IHA Wiesselburg

V sobotu jsme s Darwinem absolvovali další rakouskou výstavu. Vzhledem k tomu, že podmínka k dokočení šampiona je uplynutí 366 dní mezi prvním a posledním získáním titulu CACA, tak předchozí dvě vítězství (Graz a Salzburg) se nám nepočítaly a byly pro nás krásným zpestřením víkendu. A Darwin opět zabodoval! U rakouského rozhodčího, kterým byl Mag. Dr. Otto Schimpf, jsme si vyběhali moc hezký posudek ocenění Výborný 1 a tolik potřebný poslední titul CACA. A aby toho nebylo málo získali jsme ještě titul res. CACIB

Darwin se tak stal Šampionem krásy Rakouska!

1 2

3 4 

 


6.5.2019 Daisy z Harfy

V pondělí jsme s Darwinem jeli navštívit Darwinovu dceru Daisy ze spojení Darwina & Daffy (Ariel od Trnovských skal). Daisy bydlí tady v Praze jen kousek od nás (cca 10 minut) a tak jsme se s její majitelkou domluvily na setkání a procházce. Daisy je krásná mladá desetiměsíčnní fenečka, hezky temperamentní a jak jsem na místě zjistila, je to celý obtisk Darwina. Jak povahou, tak obličejem, až jsem z toho byla překvapená jaký má Darwin krásný obtisk :)

Darwin a Daisy Darwin a Daisy 2

Určitě jsme se neviděli naposledy 

 


5.5.2019 Troška tréninku

No už bylo na čase a jsme museli s Darwinem začít lehce trénovat. Darwina to jako obvykle bavilo :)

1 2

3 4

 


20.-21.4.2019 3x "V", aneb výstavní velikonoční víkend 

Tento víkend jsme se opět s Darwinem a holkami Králů vypravili do slovinského Mariboru, kde se konali 3 výstavy, a to 2x CACIB a 1x speciální výstava pořádaná slovinským retriever klubem. A právě tato speciální výstava byla nejdůležitější z celého víkendu, protože k dokončení slovinského šampiona je potřebný "CAC" právě z této výstavy. Náš cíl jsme splnili.  

» Sobota 20.4.2019 CACIB Maribor «

posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka a získali jsme Výborný 1 (bez titulu)

Volbou rozhodčího bylo nezadat nám titul. Ano titul není nárokový, ale důvod proč nám nebyl zadán je ten, že Darwin byl ve třídě pracovní a je využíván v praxi. Toto zdůvodnění je opravdu směšné. 

» Neděle 21.4.2019 CACIB Pohorje «

posuzoval rumunský rozhodčí Marian Draganescu a získali jsme Výborný 1 a titul CAC

» Neděle 21.4.2019 (odpoledne) Speciální výstava retrieverů Maribor «

posuzoval slovinský rozhodčí Darko Korošec a získali jsme Výborný 1 a titul CAC

 

Z výsledku mám opravdu radost, Darwinovi to moc slušelo a dokonce si to i užíval. Je to prostě exibicionista!

maribor

Zbývá jen dodat, že k dokončení slovinského šampiona krásy nám schází získat poslední titul "CAC" z mezinárodní výstavy.  

 


 

20.4.2019 CACIB Praha

Na této výstavě se v sobotu otrkávala Daisy (Daisy Ora Amiko). Posuzoval anglický rozhodčí John Thirlwell a Daisy získala ve třídě dorostu Nadějná 3.

daisy praha

 


15.4.2019 Mountfield Cup 2018 

Mountfield Cup je celoroční soutěž (dříve Anca Cup), do které se započítávají výsledky zkoušek a výstav za uplynulý rok 2018, pořádaná Klubem chovatelů loveckých slídičů (KCHLS) v rámci, které mohou členové klubu přihlásit svého psa/fenu příslušného plemene. Opět jsme s Darwinem zabojovali jak na poli výstavním, tak na poli zkouškovém a z výsledků mam radost, protože v rámci celkových výsledků psů GR jsme se umístili takto:

7. místo výstavy 

11. místo pracovní 

4. místo DUAL PURPOSE (zkouškové i výstavní výsledky)

mountfield cup

 

Celkově se Darwin umístil na 19. místě mezi všemi plemeny přihlášených retrieverů.

icons8-first-place-ribbon-48

A potřetí v řadě Darwinova rodná chovatelská stanice GOLDEN MARTHA získala ocenění nejlepší chovatelská stanice golden retrieverů roku 2018!

Moc gratuluji Ali!

logo golden martha

  

 


 

13.4.2019 Daisy na první výstavě 

Daisy Ora Amiko "Daisy" ze spojení Darwin & CH CZ Axikola Ora Amiko, byla na své první výstavě a to rovnou na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. I když majitele/chovatele Nových trošku pozlobila, když nechtěla běhat a zkoušela jak moc je výstavní koberec pohodlný :) I tak si vedla si více než skvěle a u estonské paní rozhodčí Kardi Maret získala ve třídě štěňat krásné ocenění Velmi nadějná  2!

Mam z toho opravdu radost, Aničko a Milane gratuluji! 

daisy

a ilustrační foto: Daisy si ještě před výstavou sama řekla, že chce nový pelech....

Celej tatínek, ty jiskřičky v očích :)

daisy 2

www.ora-amiko.cz

 


 

7.4.2019 Národní výstava Barje

V neděli jsme se s Darwinem, kamarádkou Danou s Miou a Many (CHS Golden Claudie Love), zůčastnili slovinské národní výstavy CAC Barje poblíž slovinské Ljubljany. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní a u ne moc milého slovinského rozhodčího pana Vlada Bognanoviče jsme si i tak vyběhali ocenění Výborný 1, CAC. Pan rozhodčí měl velké připomínky k tomu, že má dle něj Darwin moc světlý nos. Nepomohlo ani vysvětlení, že jde o zcela standardní věc, kdy mnoha retrieverům v zimě nos zesvětlá a v létě opět ztmavne. Stejně tak, že čím je retriever starší tím má nosík světlejší. Z tohoto "důvodu" jsme tak dále oceněni nebyli. I to se stává...

Darwin se tímto vítězstvím stává čekatelem Slovinského šampiona krásy!

1

Každopádně jsme si všichni užili super výlet! Mise splněna - Darwin, i Mia s Many svou třídu vyhráli :)

2. Many, Mia a Darwin

  


 

30.3.2019 IHA Salzburg

Z našich lyžařských radovánek jsme se s Darwinem odskočili do cca 70 km (45 minut)  vzdáleného Salzburgu, kde se konala mezinárodní výstava psů. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní, kterou vyhrál a může si tak dát do sbírky další ocenění Výborný 1 a titul CACA. Zlaté retrievery měl posuzovat původně rozhodčí ze švédska, ale nakonec došlo ke změně a posuzovala rakouská rozhodčí paní Maria-Luise Doppelreiter. Nakonec Darwin dostal za odměnu alpskou koupačku...

1 2 

3 4

  


 

28.-31.3.2019 Sankt Johann im Pongau, Alpendorf, Flachau...

I letos jsme s Darwinem vyrazili za sněhem do Alp, tentokrát do rakouských. Vyšlo nám krásné počasí a jako obvykle, Darwin byl středem pozornosti všudem kam jsme přišli. 

 1 2 

3 4

 prověření kvality sněhu samozřejmě nemohlo chybět...5

  


 

26.3.2019 Keliška to má v Praze všechno v merku...

1 2   

 


  

23.3.2019 Prostě výstavní kousek

To si takhle jdete na procházku, svítí sluníčko, je teplo a Darwin lítá asi tak "kilometr a půl" od vás, když najednou z té dálky vidíte, že se tam nějak divně válí... no ten pacholek si to vyloženě užil než jsem přiběhla, abych ho vyhnala. Myslím že má nějaký zvláštní dar na to, kde nacházet takovéhle bahnité louže, ve kterých se může co nejvíc zaprasit. Ještě jsem s ním nechtěla jít k vodě, ale už máme za sebou i první koupání, protože tak jak vypadal jsme se domů rozhodně vrátit nemohli :)

1 1 

3 4

  


 

17.3.2019 Darwin má 5. narozeniny!

Darwin v neděli oslavil již své 5. narozeniny! 

A tak ti můj malý rošťáku přeji, aby jsi byl stále zdravý, hravý a usměvavý...

...prostě TY! 

narozeniny 2

...a jak šel s námi čas? 5 let - 6 fotek - aneb od prvního okamžiku na cestě domů 14.5.2014 až po dnešek 17.3.2019...

narozeniny

 


9.3.2019 IHA Graz

A protože jsme minulý víkend výstavní sezónu tak hezky zahájili, s Darwinem jsme se vydali do rakouského Grazu, kde se konala mezinárodní výstava psů. Zlaté retrievery zde posuzovala slovenská rozhodčí paní Linda Volariková a Darwin si u ní ve třídě pracovní vyběhal krásné 1. místo s oceněním Výborný 1 a titul CACA. Darwinovi to moc slušelo, což zhodnotila i paní rozhodčí, které se Darwin moc líbíl - především jeho krásná hlava a výraz :)

1

2

K dokončení rakouského šampiona nám schází poslední vítězství získané po 7.4.2019 (mezi prvním a posledním vítězstvím musí totiž uplynout 365 + 1 den), tuto výstavu jsme tak nemuseli absolvovat, ale pro nás s mamkou a přáteli to byla hezká záminka k výletu :). 

3. Alpská voda evidentně chutnala :) 4. Darwin s Miou, Many a Megy 

 


 

2.3.2019 Oblasní výstava České Budějovice 

V sobotu jsme se s Darwinem vypravili do Českých Budějovic, kde se konala Jihočeská oblasní výstava psů. Užili jsme si hezký den s přáteli a Darwin po půl roce flákání otevřel výstavní sezónu 2019, když si vyběhal ve třídě pracovní u pana Otakara Vondrouše ocenění Výborný 1 a Vítěz třídy.

1

2. zleva: Darwin, Manetka, Megy a Mia

  


 

17.2.2019 Poslední sníh 

 1

2

 


 

4.2.2019  ♥ Darwin ♥ 

Prostě 40 kg čisté lásky, co víc si přát...!

40 kg lasky

  


 

3.2.2019 Sněží

Ze soboty na neděli u nás napadlo cca 25 cm sněhu a tak nás ráno čekalo krásné překvapení. Darwin si to jako obvykle užíval. Úžasná věc - to bílé se dá přeci sežrat :)

1. Najdi psa :) 2 

3

  


 

30.1.2019 Mrzne

Opět začalo mrznout. Dnes odpoledne bylo -8°C, ale to nám vůbec nevadí. Hlavně, že sluníčko svítilo :)

1 

2 

  


 

19.1.2019 Bažantí hon Velký Bor

Tuto sobotu už nám s Darwinem nic nebránilo zůčastnit se honu na bažanty u Velkého Boru, kam jsem byli pozvaní. Na místě jsme se setkali i s Alenou a Andělkou (Diamond Angel Golden Martha), která byla na svém prvním honu vůbec a dalšími přáteli. Byla radost vidět Darwina i Andělku jak moc je to bavilo. A přiznám se Darwin tentokrát nebyl za gentelemana a dokonce Andělce i nějakého bažanta sebral. Pacholek :). Celý den krásně svítilo sluníčko a bylo nakonec lehce pod bodem mrazu cca -4°C. 

Další fotky dostupné zde

fullsizeoutput 2c1c

2 3

4 5

 


 

16.1.2019 Prostě jen tak :)

 1

2

  


 

12.1.2019 Sněhová kalamita

O víkendu jsem s Darwinem tady u nás zažili doslova sněhovou kalamitu. Původní plán byl jet na bažantí hon, ale počasí nás donutilo vše přehodnotit. S autem jsem zapadla už v pátek večer a do sobotního rána stále sněžilo. Ze vsi se tak nedalo brzy ráno odjet, čekal nás tak fajn víkend. Ještěže od toho krbu jde tak krásné teplo :)

 

 1 2

 3 4. technická kontrola kvality sněhu :)

  


5.1.2019 První víkend v Novém roce

Na Nový rok jsme s Darwinem nestihli udělat žádné hezké fotky ve sněhu, protože vše co bylo bohužel roztálo. Za to o pár dní později, o víkendu, krásně nasněžilo a my si to venku užili. 

1 

2a

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele