14.6.2021 Rodinný sraz

V sobotu 12.6.2021 jsme se sešli v Rokycanech na Krajské výstavě s moc hezkém složení. Darwin a jeho potomci Daisy z Harfy, Daisy Ora Amiko a Best Harry Heart in your hands. A nevedli jsme si vůbec špatně :)

1

cara golden
10.6.2021 Hlavní je mít pohodlí...

1 2

cara golden
7.6.2021 Další štěňátka jsou na světě

Včera 6.6.2021 se Fergie Apraxia Felon a Darwinovi narodilo 9 krásných štěňátek - 7 holčiček a 2 kluci jak buci. Všichni jsou zdraví a mají se čile k světu. Moc gratuluji chovatelům!

1

2

více informací zde nebo zde

všechna štěňátka jsou rezervovaná

cara golden
5.6.2021 Harry a Badys

Bráchové Harry a Badys si prý včera užili náramnou zábavu - byli se koupat :)

1

cara golden
31.5.2021 Darwin má další štěnátka

Darwin je táta! Včera 31.5.2021 se Darwinovi a Meggi (Diamond Darwin Golden Martha & Niki Sens Lavrés z Havlova dvora) v CHS Pilsen Point narodilo 8 krásných štěňátek. Všechna štěnátka - 3 kluci a 5 holek se mají čile k světu! Gratuluji a přeji všem hodně zdraví.

1

cara golden
30.5.2021 Jarní louka

1

2

cara golden
28.5.2021 Štěňátka z ChS Fabry Bohemia

Dnes jsme se jeli s Darwinem podívat na malá medvíďata ze spojení Darwin & Viky (La Vita Sens Lavrés z Havlova dvora) do chovatelské stanice Fabry Bohemia. Brzy už se rozutečou do nových domovů a tak jsem ráda, že jsme je ještě stihli,byť nám do návštěvy pěkně zapršelo. A krásnou zprávou je, že jedna holčička zůstává doma v rodné chovatelské stanici :)

1

2 3

cara golden
23.5.2021 Badys a Mia mají OVVR

Svoje první zkoušky - ověření vlohových vlastností retrieverů (OVVR) pořádané 23.5.2021 v Blevicích pod patronátem RK CZ uspěsně zvládli dva Darwinovi potomci - sourozenci Badys a Mia (z chs Heart in your hands). Mám za vás velkou radost a gratuluji ještě jednou! 

1

cara golden
22.5.2021 Mia canisterapeut

Beautiful Mia Heart in your hands ze spojení Darwin a & Ešly od Čtyř modřínů dnes úspěšně složila canisterapeutické zkoušky pod záštitou organizace Tam, kde zvířata pomáhají z.s. Moc gratuluji!

Mia

Mia je již druhé štěňátko po Darwinovi, které složilo tyto zkoušky. Mám radost, že Darwinova všestranná povaha se přenesla i na potomky.

cara golden
19.5.2021 Štěňátka z ChS Fabry Bohemia

I štěnátka ze spojení Darwin & Viky  (La Vita Sens Lavrés z Havlova dvora) krásně rostou a mají ce čile k světu. Jsou to malí medvědi! :)

1 2

3 4

cara golden
22.5.2021 Štěnátka z ChS z Trnkové zahrady

Krásné fotky našich miminek ze spojení Darwin a Viky (Viky od Šeříku) pořídil Dan Materna.

štěňátka Viky a Darwina

cara golden
14.5.2021 Štěňátka z Trnkové zahrady

Naši malí medvíci ze spojení Darwin a Viky (Viky od Šeříku) krásně rostou a už to jsou pěkní raubíři :)

1 2

 3 

4

cara golden
1.5.2021 Pampelišková

1

cara golden
30.4.2021 Fergie je březí

Na velikonoční neděli měl Darwin schůzku s Fergie (Fergie Apraxia Felon) a dnes jsem dostala krásnou zprávu, že jejich rande bylo úspěšné a Fergie je březí! V chovatelské stanici Bílý korálek tak budou mít na začátku června veselo :) Držím pěsti, ať vše vyjde na výbornou. Víc informací brzy zde.

Fergie a Darwin

cara golden
23.4.2021 Darwin má další štěnátka

Darwinovi a Viky (Diamond Darwin Golden Martha & La Vita Sens Lavrés z Havlova dvora) se v CHS Fábry Bohemia dne 14.4.2021 narodilo krásných 6 štěňátek - 1 kluk jako buk 💙 a 5 princezen ❤️. Přeji všem šťěnátkům hodně zdraví a už se na ně těšíme! 

steňata Viky a Darwin

Všechni jsou rezervovaní.

cara golden
6.4.2021 Darwin a Harry

Dnes byl Darwin na návštěvě u synáčka Harryho (Best Harry Heart in your hands) a při té příležitosti zkontroloval Harryho nový pelech :)

Harry + Kai + Darwin

Harry a Darwin

cara golden
5.4.2021 Veselé Velikonoce

velikonoce

cara golden
26.3.2021 Darwin je táta
Včera v noci se Darwinovi & Viky (Viky od Šeříku) v chovatelské stanici z Trnkové zahrady narodili 4 velcí kluci a 4 krásné holky! Všechna štěňátka a mamka se mají čile k světu a já jim přeji do života jen to nejlepší a hodně zdraví!
 
1
2
Všechna štěňátka jsou zamluvená.
cara golden
22.2.2021 Hádanka pro všechny - kolik vidíte ještěrek :)

ze spojení Darwin & Viky (Viky od Šeříku)

rtg viky

cara golden
17.3.2021 7. narozeniny
Je neskutečné jak ten čas letí... a Darwin dnes slaví už své 7 narozeniny! A tak ti lásko naše přeji úspěšný skok do dalšího roku a hlavně hodně zdraví! Vše ostatní zařídíme my! 

Grand CH CZ, CH CZ, PL, SK, AT, SLO Diamond Darwin Golden Martha 

Darwin

Vše nejlepší také přejeme všem sourozencům z vrhu "D" Golden Martha!

cara golden
12.3.2021 - Viky je březí

Začátkem února (zrovna, když u nás panovaly ty největší mrazy), měl Darwin podvečerní schůzku s Viky. Dnes jsme dostali krásnou zprávu, že jejich snažení bylo úspěšné. V Chovatelské stanici Fábry Bohemia se ze spojení Darwin & Viky  (La Vita Sens Lavrés z Havlova dvora) narodí v dubnu štěňátka. Moc gratuluji majitelům a držím pěsti, ať vše vyjde na výbornou. Už se na ty naše mrazivá medvíďata těšíme!

darwin a viky

cara golden
6.3.2021 Dnes bylo venku krásně

1

cara golden
28.2.2021 Kluci cvičí

Bráchové Harry a Badys se dnes sešli se zkušenějším Rupertem (rupert.cz) na cvičení, protože je letos čekají OVVRka a prý jim to šlo náramně. Tak jen tak dál!

Harry a Badys Heart in your hands

harry + rupert + badys 

cara golden
20.2.2021 Změna počasí

Jeden víkend jsme měli sníh a druhý už bylo zas jen bláto...

20.2

cara golden
14.2.2021 Výhled do krajiny

Dneska jsme šli na procházku s velkým foťákem, protože bylo venku krásně. Říkala jsem si, jak uděláme nějakou hezkou momentku na památku... No asi takhle, Darwin pózoval jen chvíli a pak stejně dělal co ho baví nejvíc - testoval kvalitu hlíny pod sněhem. I tak vznikly podle mě hezké momentky :)

1 

2

a rovně prý chodit umí :)

3.

cara golden
12.2.2021 Viky je březí

Dnes jsme se dozvěděli krásnou zprávu. V chovatelské stanici z Trnkové zahrady se ze spojení Viky (Viky od Šeříku) & Darwin narodí ke konci března štěňátka. Už se na ně moc těšíme a držíme palce, ať jde vše hladce :)

1. seznamovačka

2

cara golden
6.2.2021 s krysou všude

Plyšová krysa z Ikea je Darwinovou neoblíbenější hračkou. S ní vítá každou návštěvu, s ní si hraje, s ní usíná... jo a jedna je prý málo! :)

1 2

cara golden
31.1.2021 Milujeme sníh
1 2 
3 4

5

cara golden
24.1.2021 Procházka ve větru 

Dneska bylo venku pořádně větrno, ale to nám vůbec nevadí...

1. už letím

2

cara golden
23.1.2021 RTG Mia a Badys

Letošní skvělé zprávy pokračují! Další dvě štěňátka ze spojení Darwin & Ešly od Čtyř modřínů, a to Badys Heart in your hands a Beautiful Mia Heart in you hands, dnes podstoupili u MVDr. Deckera oficiální RTG vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů (DKK), dysplazii loketních kloubů (DLK) a OCD ramen (osteochondrosis dissecans) s tím nejleším výsledkem! Mám obrovskou radost a gratuluji majitelům.

Badys Heart in your hands & Beautiful Mia Heart in your hands

DLK, DKK 0/0, OCD neg.

badys  mia   

cara golden
12.1.2021 - Quido canisterapeutem

Úplně jsem na to zapomněla - dne 19.12.2020 Quido (Barney Quido Heart in your hands) úspěšně složil canisterapeutické zkoušky pořádané pod patronací TKZP.cz (Tam kde zvířata pomáhají).

Moc gratuluji!

quido canisterapeut

 cara golden
9.1.2021 Darwin a sníh 

Darwin prostě miluje vodu, a to v jakémkoli stavu :)

9.1

2

cara golden
8.1.2021 RTG Harry

Dnes nám přišla super zpráva. Další vyšetřené štěňátko po Darwinovi má ty nejkrásnější výsledky. Harry (ze spojení Darwin & Ešly od Čtyř modřínů) dnes podstoupil u MVDr. Deckera oficiální RTG vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů (DKK), dysplazii loketních kloubů (DLK) a OCD ramen (osteochondrosis dissecans) s tím nejleším výsledkem! Mám obrovskou radost a gratuluji majitelce.

Best Harry Heart in your hands

DLK, DKK 0/0, OCD neg.

harry 1

harry 2

 cara golden

3.1.2021 Naše desatero

S příchodem Darwina do naší rodiny a nutno konstatovat, že už to bude skoro 7 let, se naše domácnost, byť vždy zvyklá na psa, mírně řečeno změnila a to dle následujícího desatera:

1.

jestli si myslíte, že na záchodě můžete být sami - omyl! nemůžete, protože co kdybyste se v té "malé" místnosti ztratili a potřebovali pomoci (P.S. na ty otevřené dvěře si časem zvyknete)

2.

jestli si myslíte, že do sprchy/vany můžete sami - omyl! kdyby mohl šel by tam se mnou, jinak je nutná neustálá kontrola a případný štěkot na dveře dokud neotevřete

3. 

jestli si myslíte, že je možné sníst celý rohlík sám - omyl! není, vždy musí něco zbýt přeci pro něj, nejlépe celý

4.

jestli si myslíte, že jídlo před psem schováte kamkoli - omyl! vidí všude a nos taky strčí všude, ba i slyší, že jen otevřete pusu

5.

jestli si myslíte, že pes není zahradník - omyl! ten náš je a je to přeborník v hloubení jam a přesazování kytek z květináče

6.

jestli si myslíte, že pes je rád, že vůbec smí na okraj gauče/postele - omyl! roztahuje se snad do všech stran

7.

jestli si myslíte, že pes nelíná nebo líná málo - omyl! snad každé jídlo je u nás o chlup lepší, každé prádlo o chlup lépe vypranější

8.

jestli si myslíte, že když máte psa budete mít vždy uklizeno - omyl! když uklidíte jde a roztahá všude hračky, případně přerochá zahradu a přijde jako čuník

9.

jestli si myslíte, že jedna hračka stačí - omyl! jedna není nikdy dost

10.

jestli si myslíte, že jste si na dovolenou zabalili moc věcí - omyl! Darwin jich má vždy více

 

A VE FINÁLE? JE TO VLASTNĚ JEDNO, PROTOŽE ON NÁM TO SVOU LÁSKOU VŽDY VRÁTÍ MNOHONÁSOBNĚ!!!

P.S. A jestli si myslíte že psa někdy vychováte - omyl! on vychová vás :)

ROHLÍK 
cara golden
1.1.2021 Nový rok 2021

Dlouho jsem přemýšlela čím článek Nový rok začít. Tahle fotka vznikala postupně něco přes rok, tak abych zachytila všechna čtyři roční období.

Darwin v každém z nich tváří velmi podobně - "Tak jdeš už?!" 

koláž

Darwinovi bude letos už 7! a je neuvěřitelné, jak moc ten čas rychle letí...

Přijde mi, že Darwin je stále stejný. Stále mladík se stejným elánem, ale jeho výraz už mi občas trošku napovídá, že má vše na háku :)

A to, že není mladík, dokazují i jeho krásní potomci!

výběr fotek následuje...

 

Chs Merica Philipi - * 8.7.2018

alexis  annie arabela  arletka

Chs z Harfy - * 16.7.2018

boník amy maty daisy

Chs Čimický ráj - * 10.9.2018

aisha ammi

Chs Ora Amiko - *17.10.2018

Daisy 

Chs Fábry Bohemia - * 2.11.2019

 Aaron Anie Rosie Addy annie fabry bohemia

Chs Heart in your hands - vrh B - * 12.11.2019

 barnabybadysharry

quidobenjamin

Chs Heart in your hands - vrh C - * 2.7.2020

balou coudycoco (kodiak)

casey  cody2 fanny monty

cara golden