22.11.2018 Těžký život šéfa

...aneb i takto může vypadat Darwinovo pracovní odpoledne :)

1 2

 

11.11.2018 Velká procházka

V neděli odpoledne jsme se po dlouhé době sešli v Plzni-Radobyčicích na velké procházce s přáteli. Vyšlo nám krásné počasí a všichni si to užili. Celkem bylo psů 19 a štěně pointra, které se však nefotilo :)

zleva: Bady, Aston, Amálie, Andulka, Colin a Coffie (možná opačně), Andělka, Cheryl, Darwin, Axi, Demi, Clara, Mia, Manetka, Megy, Vinnie, Honey a Fin.


velka louka

 

31.10.2018 Návštěva v CHS Čimický ráj

Tentokrát bez Darwina, jsem se byla podívat ve Zdibech u Prahy za štěnátky ze spojeni Darwin & Luisa (Aridane Dori´s golden miracle). Štěnátkům bylo akorát 7 týdnů a následující víkend už budou u svých nových páníčků. Jsou to moc krásní čiperní medvídci. Pět slečen - Abby, Angelina, Ammi, Astrid a Arnika a jeden kluk - Adam (familiárně Bivoj :) - jeho přezdívka je naprosto oprávněná, protože to je kus pořádného kluka). Moc ráda jsem je viděla a věřím, že chovatelé vybrali ty nej páníčky! 

1 2 3. Adam 

4 5 6 

 Pro porovnání - první návštěva 1.10. ve 4. týdnech :)

1 2

 

28.10.2018 První sníh

Velké překvapení nás čekalo v neděli ráno, když jsme se podívali z okna. Všude byl sníh, i Darwin na to trochu nevěřícně koukal... Po počáteční nedůvěře, mu však nic nebránilo v tom, aby jako obvykle zkontroloval kvalitu napadlého sněhu :)

1 2

 3

 

27.10.2018 Návštěva v CHS Ora Amiko

V sobotu jsme byli všichni na návštěvě u Nových v Kyšicích u Plzně, v chovatelské stanici Ora Amiko, abychom se podívali na ty dva malé bojovníky - Daisy a Doyla. Axi se o štěnátka vzorně stará a krásně přibývají na váze. Bodeť by taky ne, když mléčný bar je nepřetržitě otevřený :) Štěnátkům bylo cca 10 dní a už na nás pomalinku otevírala očka, a nutno dodat, že jsou pěkně čiperná! Darwin samozřejmě nemohl chybět a vše náležitě zkontroloval. 

1 2

3 4 5

 

22.10.2018 Doyle a Daisy

S radostí Vám představuji další dva Darwinovi potomky, kteří se narodili 17.10.2018 ze spojení

GrandCh CZ, MultiCh Diamond Darwin Golden Martha & CH CZ Axikola Ora Amiko

Doyle Ora Amiko a Daisy Ora Amiko

doyle a daisy

Obě štěnátka se mají čile k světu a jsou to pěkní cvalíci. Axi nás s porodem trochu napínala a tak nebylo o adrenalin nouze, vše ale zvládla na jedničku a je to opět super máma. 

PS. Doyle už má své páníčky vybrané a Daisy zůstane doma v rodné CH Ora Amiko, z čehož mám rádost, protože se budeme vídat :)

  

20.10.2018 Podzim klepe na dveře...

... a tak bylo potřeba pořídit nějaké nové fotky v "listí". Mám tu hru barev moc ráda a Darwin má zase rád, že se v něm může válet a házet jej na sebe :) 

1

icons8-oak-leaf-26icons8-oak-leaf-26icons8-oak-leaf-26

2

 

13.9.2018 Ořechy - nová zábava

Co k tomu dodat, snad jen - není potřeba Marfušky, nám stačí Darwin. Poznámka pro příští rok - je potřeba sebrat ořechy, dřív než je dostane náš malý terorista. :)

1 2

 

30.9.2018 Houbaření

Letos jsme ještě s Darwinem naposledy vyrazili na houby. Ve zkratce řečeno - každý evidentně hledal něco jiného! :)

1 2 3

 

29.9.2018 Kachní hon Kotenčice

S Darwinem jsme byli na dalším kachním honu, tentokrát u Kontenčic na příbramsku. 

29.9. kachny kotencice

 

28.9.2018 Výlet na Šumavu

Dnes byl státní svátek a toho volného všedního dne jsme museli s Darwinem pořádně využít. Udělali jsme si výlet na Šumavu a navštívili jsme Modravu, Kvildu, Horskou Kvildu a byli jsme se podívat i na Jezerní slati.

1. Modrava 2. cesta na Jezerní slať 3. jezerní slať 4. modrava

 

22.9.2018 Kachní hon Svaté pole

V sobotu jsme se s Darwinem prvně zúčastnili kachního honu v obci Svaté Pole (okr. Příbram), který pořádal místní myslivecký spolek. Hon byl menší s výřadem okolo 50 kusů, což pro nás bylo napoprvé skvělé, protože jsem nevěděla, co přesně se bude dít, resp. jak bude reagovat Darwin. Moc mile mě ale překvapil, jak byl šikovný a dokonce donesl i křídlovanou kachnu (tj. kachna, která je stále živá, ale neschopná letu, avšak stále může plavat a potápět se). Měla jsem radost, na Darwinovi bylo úplně vidět, že je ve svém živlu a jak moc ho to baví. 

1 2 3 

V neděli pak za odměnu mohl ležet u paničky v posteli :)

1 2

 

21.9.2018 Budou další Darwiňátka

Při pátku jsem dostala skvělou zprávu. Darwin a Axina (CH CZ Axikola Ora Amiko) budou mít štěňátka.

Tentokrát bylo krytí docela dobrodružné, protože Axi začala hárat dřív a trefila se přesně do týdne, kdy jsme měli my i její páníčci naplánovanou dovolenou v zahraničí. Naštestí jsme všechno stihli tak akorát a v polovině října se můžeme těšit na malé Darwiny a Axikoly. 

Z tohoto spojení mám opravdu radost, nejen proto, že Axinu znám (i její páníčky), ale především proto, že štěnátka budou velmi vyrovnaná s typickou retrívří povahou a jako bonus, jak znám oba rodiče, předpokládám, že budou velmi temperamentní na což se moc těším. A pokud se vše povede jedna holčička zůstane doma v CHS Ora Amiko :) 

 

axi a darwin

 rodokmen: zde

 

Rezervace jsou vítány. 

Zájemci mohou kontaktovat Annu a Milana Nových na tel. +420 603 286 589 nebo +420 603 448 471 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

webové stránky: CHS Ora Amiko.

icons8-romance-48

16.9.2018 Na procházce

Vzhledem k tomu, že nám letos skončila výstavní sezóna (rozdělané šampionáty můžeme dokončit až příští rok), tak trávíme každý víkend u nás na chatě. A to se Darwinovi moc líbí, může si lítat kde chce a má dostatek volnosti. Což tedy je občas na škodu, obzvlášť pokud objeví rozhrabanou myší díru. Z čistého psa je pak velké čuně :)

1 2 3 

4

Pak na vás, ale udělá ten svůj kukuč a je vše odpuštěno! 

 5

 

10.9.2018 Darwin je táta

Včera se v chovatelské stanici Čimický ráj narodila štěnátka ze spojení Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin") & Ariadne Dori's golden miracle ("Luisa") a to v poměru 5 holek a 1 kluk.

Všichni se mají čile k světu!

luisa

rodokmen zde

luisa 2 luisa 3 luisa 4

Ze štěnátek mám velkou radost a přeji miminkům i mimině Luise jen to nejlepší. Především hodně zdraví, mlíčka a suprové páníčky! 

 P.S. Všechna štěnátka jsou zadaná.

9.9.2018 Žrádlo :)

Jakže to vlastně Darwina krmíme? Už jsem to tu zmiňovala, my tzv. barfuje - tzn. že Darwin jí syrovou stravu. Především syrové maso cca 500 g denně (hovězí, konské, zvěřinu, vepřové, králíka a občas kuře či krůtu nebo ryby), kosti (křídla, krky atd.) a přílohy (těstoviny, zeleninu, cottage, mozarelu - prostě co je po ruce) + dávám kloubní výživu, vitamíny a občas pivovarské kvasnice. Množství masa mu upravuji podle toho, jestli má víc aktivit nebo naopak, jestli přibral a musíme něco shodit. Dávka se mění, podle toho jak se mění Darwin a podle toho co zrovna potřebuje. Granulemi nekrmím vůbec. Ano, je to sice složitější, např. když někam jedete na dovolenou, ale nikdy nebyl problém, abychom koupili maso na místě, případně aby nám v restauraci/hotelu dali porci rýže navíc.

Více o barfu - zde.

 1. hovězí, španát, testoviny, cottage 2. kuřecí srdíčka, rýže, sýr, hrášek a kukuřice 3. hovězí kost na okus :)

Teď o víkendu jsem dokonce zkoušela upéct játrové sušenky. Výsledný efekt na sebe nenechal dlouho čekat - jak se sušenky dopekly, už měl plech svého věrného hlídače. Darwin pak jen chodil mezi kuchyní a obývacím pokojem s výrazem: "nechtěla bys mi to konečně dát? já vím že tam jsou"... No ochutnávku dostal, ale po tom co sem je schovala do špajzu, aby dal pokoj, že víc nebude, tak prozměnu hlídal dveře tam. Co kdyby se někam vypařily.... :) 

1/2 2/2

 

8.9.2018 Září 2. část

Zato tento víkend bylo uplně nádherně :)

8.9 víkend

 

1.9.2018 Září je tu - 1. část

První zářijový víkend to vypadalo, že už se podzim hlásí o slovo, bylo doslova pochnurno a ošklivo. Byli jsme u nás na chalupě a mlha byla všude. Darwin opět nezapřel, že je velký aportér - jen by mu měl někdo konečně vysvětlit, že dříví se nosí do chalupy a ne z chalupy ven!

1/2 

2/2

 

25.8.2018 Výlet na Lipno

Pořídila jsem Darwinovi nový postroj od firmy Manmat. Je víceúčelový, takže poslouží jako pásy do auta, ale i na procházky. Co si budem povídat, Darwin z něj, narozdíl od paničky, už tak moc nadšený nebyl :) A protože co je nové to se musí vyzkoušet, udělali jsme si výlet na Lipenskou přehradu. Konkrétně jsme navštívili Vítkův hrádek, což je nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m.n.m.) odkud byl krásný výhled na Šumavu, Lipno a Novohradské hory. 

1/3 2/3 3/3 

 

18.-19.8.2018 CACIB Innsbruck

Na závěr naší dovolené jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy psů v rakouském Innsbrucku. Darwin byl po oba dny přihlášeny do třídy pracovní a vedlo se mu více než náramně. V sobotu posuzoval zlaté retrievery rakouský rozhodčí Mag. Dr. Otto Schimpf u kterého jsme si vyběhali Výborný 1, CACA a dokonce r. CACIB. V neděli posuzoval chorvatský rozhodčí pan Niksa Lemo, kterému se Darwin také moc líbil získali jsme Výborný 1, CACA.

1/3 2/3 3/3

K dokončení rakouského šampiona krásy nám tak schází získat titul CACA v průběhu příštího roku.

 Tvorba webovych stranek pro chovatele

© 2016 Diamond Darwin. Tvorba stránek pro chovatele