Novinky 2017

31.12.2017 Konec roku

Končí nám rok 2017 a tak přejeme všem do Nového roku vše nejlepší a aby se každému splnilo, vše co si přeje.

 

30.12.2017 Silvestrovská procházka

I letos jsme se sešli v krásném počtu na silvestrovskou procházku v Plzni-Radobičicích. Bylo nás opravdu hodně a myslím, že jsme si to všichni užili, jak my lidé tak psiska :) 

24.12.2017 Krásné Vánoce a PF 2018

Přejeme s Darwinem všem pohodové prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2018!

22.12.2017 Darwin "Pražákem"

Stejně jako loni i letos dělal Darwin celý týden "Pražáka" a byl se mnou v Praze. Jen tedy řeknu vám, to je horší jak s malým dítětem co vše měl Darwin s sebou zabaleno :) 

největší radost - sebral mi ponožky:)

 

 

17.12.2017 Třetí adventní neděle

Nezapomeňte dnes zapálit třetí svíčku na adventním věnci.

My už máme splněno!

3. adventní neděle

12.12.2017 Máme to oficiálně!

Dnes mi konečně přislo Darwinovo potvrzení polského šampiona krásy :)

9.12.2017 už je venku pěkná zima

Sněhu sice moc není, ale teplota už byla o víkendu i pod nulou. Darwinovi to jako obvykle moc nevadilo :)

1/2

Dokonce si zalezl do svého štěněčího pelíčku, kde obvykle má natahané jen hračky, které pak s oblibou roznáší po celé chalupě.

2/2

2.-3.12.2017 CACIB Wels

První prosincový víkend jsme se s Darwinem vydali na naší poslední letošní výstavu. V sobotu i v neděli se  konala v rakouském Welsu mezinárodní výstava psů.

V sobotu zlaté retrievery posuzoval italský rozhodčí pan Alessandro Zeppi, od kterého jsme si s Darwinem odnesli ocenění Výborný 2 a titul r. CACA.

V neděli zlaťáčky posuzoval rozhodčí z Británie pan Ray Strudwick, od kterého jsme si také odnesli ocenění Výborný 2, avšak pan rozhodčí nezdal titul.

1/2

2/2

26.11.2017 Procházka v Plzni

Tuto neděli jsme se Darwinem vydali do Plzně, kde jsme měli sraz zlaťáčků. 

zleva: Cherryl, Axikola, Darwin, Saša, Marta, Andělka, Clara a Demi

 Počasí už sice není ideální, ale nám to na procházky nevadí... 

1/3

2/3 3/3

12.11.2017 První sníh

Tak Sv. Martin sníh přeci jen přivezl, ikdyž u nás až o den později.... Už v sobotu tu vypadalo, že občas nějaká ta vločka z nebe padá, ale až v neděli se opravdu chumelilo. Panečku to bylo radosti. Darwin má sníh moc rád, ať už proto, že se to dá sežrat, nebo proto, že ho jednoduše baví se v něm válet :) 

prvni snih 2017

11.11.2017 Na Sv. Martina

Na Svatého Martina se slavilo i u nás. Až teď v listopadu jsme měli čas oslavit mé říjnové narozeniny. A vzhledem k tomu, že byly kulaté, sešla se celá rodina, tak i Darwin nemohl chybět a dostal od mamky krásného motýlka. No pravda vydržel mu asi hodinu, protože pak zjistil, že když se podrbe, tak ta hrozná věc spadne :)

1/2 2/2

9.11.2017 Světová výstava psů Lipsko

Trošku netradičně jsme se vydali na Světovou výstavu psů (WDS) do německého Lipska. Účast byla velmi hojná o čemž svědčí i to, že tradičně byla WDS rozdělena do několika dní, přičemž goldeni, patřící do skupiny FCI 8 šli první den - ve čtvrtek. Celkem bylo přihlášeno na 31.000 účastníků. Světová výstava je posuzována trochu jinak než klasické výstavy, nepíší se zde totiž posudky, ale rozhodčí si pouze udělá poznámky, zhodnotí jednotlivého pejska a zadá mu ocenění pomocí barevných kartiček. Pokud je více účastníků tak do dalších kol nastupují pouze psi s oceněním "výborný", ze kterých je pak vybrán vítěz v dané třídě. Vítězové jednotlivých tříd pak nastupují o titul CACIB a Světový vítěz.

Zlaté retrievery resp. skupiny: mezitřída, šampioni, pracovní a otevřená psi, posuzoval norský rozhodčí pan Lief-Hermann Wilberg. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní, kam s ním nastoupilo dalších 19 psů. Panu rozhodčímu se Darwin líbil a dostali jsme ocenění "Výborný", které nás posunulo do užšího výběru. Na první čtyři příčky jsme sice nedosáhli, ale i tak toto považuji za úspěch a mám z Darwinova výsledku ohromnou radost :) 

1/3 

2/3 3/3

3.11.2017 máme volno

Vzhledem k tomu, že teď jsme s Darwinem neměli ani zkoušky, ani výstavy, máme čas být na chatě a prostě jen tak jít na dlouhou procházku.

Darwin si to jako vždy užíval, jen fotit se moc nechtěl, evidentně ho to zdržovalo :) 

1/4

2/4 3/4 4/4

22.10.2017 Podzim je tu

podzim

8.10.2017 Spokojený masožrouta

Návod na spokojeného masožrouta je jednoduchý :)

1. Koupit cca 15 kg masa

2. Najít si 2 hodiny čas

3. Udělat 60 krabiček

a výsledek je že máte cca na měsíc pokoj :)

žrádlo

7.10.2017 CACIB České Budějovice

Ačkoli se nám minulý víkend nedařilo na výstavy jsme nezanevřeli a v sobotu jsme s Darwinem vyrazili do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Na tuto výstavu jsem jela především proto, že jsme se potkali s mnoha přáteli a šlo tak spíše o hezky strávenou sobotu, než o soutěžení. Zlaté retrievery zde posuzoval český rozhodčí pan M. Václavík. Darwin byl prvně přihlášený do třídy šampionů, a byl nejmladším z pěti přihlášených pejsků jejichž věk se pohyboval od 3,5 - 7,5 roku. Panu rozhodčímu se však Darwin velmi líbil a vyběhali jsme si krásné 1. místo a titul CAC

Darwin se tak stává

čekatelem Českého Grand Šampiona! 

naše první vítězství v šampionech :)

Darwin pak za odměnu dostal krásnou telecí kost na okus, z čehož měl asi největší radost! :)

IMG 20171007 160010

29.9 - 1.10. Výstavní výlet do Rakouska

V Rakousku poblíž hranic s Moravou a blízko k Vídňi se od pátku do neděle konaly tři výstavy pro retrievery.

V pátek 29.9. se konala Klubová výstava retrieverů pod záštitou rakouského retriever klubu v Grafeneggu v krásném prostředí místního zámku. Zlaté retrievery zde posuzoval rozhodčí ze švédska pan Sjoerd Jobse. Pan rozhodčí měl opravdu velmi zvláštní výber vítězů i vkus. Evidentně neuznával pracovní psi, o čemž svědčí i to, že do třídy pracovní byli přihlášení dva psi, vč. Darwina a pouze v této třídě bylo zadáno ocenění "VD", které jsme tak obdrželi i my. Posudek však žádnou výtku neobsahuje. Z tohoto výsledku jsem byla hodně zklamaná, protože Darwin není psem "velmi dobrým", ale stalo se. 

1/4

V sobotu a v neděli se konala mezinárodní výstava psů v Tullnu. Na tuto výstavu byl Darwin přihlášený na oba dny, ale bohužel v pátek večer začal Darwin divně našlapovat na zadní pacičku a během noci byl dost neklidný a neustále si jí kousal nebo olizoval. Ráno bylo rozhodnuto, že se výstavy nezúčastníme. Darwin se na pacičku ani nemohl postavit a kulhal, zadní polštářek měl dvojnásobnou velikost. Byla jsem z toho opravdu dost vyděšená, protože jsme netušili z čeho to má nebo proč. Naštěstí na rakouských výstavách je přítomno více veterinářů, takže ač jsme na výstavu dorazili, zamířili jsme přímo za paní doktorkou, která Dariwina prohlédla a dala mu injekci, aby ustoupil otok. Pravděpodobně šlápl na včelu nebo vosu, a proto pacička natekla.

Chudinka můj byl celý nesvůj. Zbytek dne jsme tak strávili v klidu na pokoji a ledovali pacičku, aby otok ustoupil.

2/4 

Odpoledne pak bylo poznat, že je Darwinovi mnohem lépe a ty jiskřičky se mu do očí vrací, když se chtěl koupat v okrasném jezírku... 

3/4

Zda jít na výstavu nebo ne se rozhodlo až v neděli ráno. Otok Darwinovi ustoupil a nekulhal, rozhodli jsme se tak, že půjdeme. Na výstavě paní doktorka ještě vše zkotrolovala a také potvrdila, že je v pořádku. Nastoupili jsme tak do třídy pracovní. Zlaté retrievery posuzovala rakouská rozhodčí paní Claudia Berchtold. Naše smůla však pokračovala dál. Svou třídu jsme sice vyhráli s oceněním Výborný 1, ale rozhodčí se rozhodla, že titul nezadá (titul není nárokový a je jen uvážení rozhodčího) a to opět pouze ve třídě pracovní - psi. 

Evidentně jsme si smolný výstavní víkend po tolika výhrách vybrat museli.

Mrzelo mě to neříkám, že ne, ale co podstatné je jen to, že Darwin byl a je v pořádku.

4/4

28.9.2017 Morava

Ve čtvrtek, o státním svátku jsme si s Darwinem užili super výlet na Moravu.

Konkrétně do Lednice a jejího okolí :)

my

23.9.2017 Darwin je Polským šampionem krásy :)

Minulou sobotu jsme se s Darwinem vydali do polské Wroclawi, kde se konala mezinárodní výstava psů. Zlaté retrievery zde posuzovala polská rozhodčí paní Viva Maria Soleckyj Szpunar od které si Darwin odnesl naprosto nečitelný posudek psaný v polštině :), ale co je podstatnější poslední vytoužené vítězství. Celý den nám propršelo, ale i tak Darwin zde svou třídu pracovní vyhrál a s titulem CWC tak dokončil poslední podmínku k dokončení polského šampiona krásy!

wroclaw

Mám z něj ohromnou radost!

15.-17.9.2017 Výstavní maraton na Slovensku

Pro nás výstavní výlet tentokrát začal již v pátek kdy jsme se s Darwinem zúčastnili Speciální klubové výstavy pořádané slovenským Retriever klubem v Kamenném Mlýně poblíž slovenského Lozorna. Zlaté retrievery zde posuzoval irský pan rozhodčí Liam Moran, od u kterého si Darwin vyběhal krásné 2. místo a titul r. CAC.

:)

(foto: Roland Füri)

Sobotu a neděli jsme pro změnu strávili na Mezinárodní výstavě v Nitře. I zde byl po oba dva dny Darwin přihlášený do třídy pracovní a vedlo se mu více než skvěle. V sobotu posuzoval rozhodčí z Portorika pan Rafael De Santiago a v neděli rozhodčí z Belgie paní Viviane De Cuyper-Boesmans.

Oba rozhodčí měli na vlas stejný názor a po oba dny si Darwin vyběhal

krásné 1. místo s titulem CAC.

2/3

Darwin se tak stává

čekatelem Slovenského šampiona krásy! 

3/3

9.9.2017 Klubové podzimní zkoušky o "Arosův pohár"

V sobotu jsme se s Darwinem zůčastnili klubových podzimních zkoušek pořádaných Retriever klubem v Dolních Habarticích (okres Děčín). Ano, zkoušky jsou pro nás celkem z ruky, ale co naplat bláznivá panička je přihlásila a tak jsme s Darwinem v sobotu v pět ráno vyrazili na cestu. Naštěstí Darwin s cestováním nemá problém, takže cesta probíhala bez problémů a za necelé 3 hodiny jsme byli na místě. Panička unavená, Darwin vysmátý jako vždy :). Po přivítání se všemi účastníky jsme absolvovali kontrolní veterinární prohlídku a zkoušky byly zahájeny. Tentokrát jsme si vylosovali los č. 9, který nám jak se později ukázalo přinesl štěstí. Snad ani jednotlivé disciplíny nebudu popisovat, tabulka mluví za vše :)

tabulka vysledků

Darwin pracoval po celou dobu zkoušek s ohromnou chutí a nasazením, a bylo vidět jak moc ho baví pracovat. A tak i já měla radost. Co víc si jen může vůdce přát (ikdyž přiznám se nervozní jsem byla).... Zkrátka a dobře, oba jsme si to moc užili a i náš výsledek tomu odpovídá. 

Darwin tyto podzimní zkoušky došel v I. ceně s celkovým počtem bodů 227

a stal se VÍTĚZEM ZKOUŠEK s titulem CACT a CCT!

vyhráli jsme :)

Darwin se tak stal

čekatelem šampiona práce (CACT)

a

čekatelem klubového šampiona práce (CCT).

received 10207907349640312

Z tohoto výsledku mám ohromnou radost, vím jakého mám skvělého psa a vím co dokáže. Naše vítězství tak bylo jen potvrzením toho, že se s námi musí počítat a pro mě krásnou perličkou za tímto zkouškovým rokem :) 

I zde bych ráda poděkovala p. Kunešovi, za jeho trpělivost s námi a především za jeho neocenitené rady a pomoc, bez kterých bychom dnes nebyli tam kde jsme...

19.-20.8.2017 IHA Innsbruck

Po dlouhé době jsme se s Darwinem vydali na výstavu a to tentokrát rovnou do rakouského Innsbrucku, kde se konala dvoudenní mezinárodní výstava. Po oba dva dny byl Darwin přihlášený do třídy pracovní, hezky se prezentoval a moc mu to slušelo :)

V sobotu posuzoval britský rozhodčí pan Chris Atkinson, u kterého si Darwin vyběhal krásný posudek a známku Výborný 2, a titul r. CACA.

1.

V neděli pro změnu posuzoval belgický rozhodčí pan Jef Verrees, který preferoval spíše zlaté kožíšky, ale i tak se Darwin líbil a od milého pana rozhodčího jsme dostali opět Výborný 2, r. CACA.

2.

DSC 0216

 více fotek - z d e

12.8.2017 Louže, tak šup do ní

Myslím, že není potřeba přidávat ani žádný zvláštní komentář.

Ty jiskřičky Darwinovi z očí jen čiší :)

spokojený Darwin

29.7 - 5.8.2017 Lago di Garda a Riffiano

I letos jsme pro letní dovolenou zvolili Lago di Garda, kde už víme kam jezdit. Na spodním konci Gardy je totiž město Peschiera, kde je přímo psí pláž a není tak problém v tom, že by pes vadil ostatním lidem na pláži. Přeci jen pro některé je Darwin obrem.

lago di garda

Opět jsme si to užili a po pár dnech jsme se přesunuli výše do hor do městečka Riffiano, kam také jezdíme od doby kdy byl Darwin štěnětem. Máme tuto oblast rádi a s Darwinem můžeme na mnoho míst. Byli jsme s ním na výletě v horách, u řeky a hlavně mohl běhat okolo bazénu jak chtěl a jako naschvál si lehal jen na můj ručník. Potvora jedna naše chlupatá! :)

IMG 20170805 175354 IMG 20170805 175444

3/4 4/4 Darwin s bráchou :)

22.8.2017 Na chatě

A protože jsme tento víkend nic s Darwinem v plánu neměli, byli jsme u nás na chatě. Počasí bylo tak akorát a tak jsme byli na velké procházce, jen Darwin moc pózovat nechtěl :)

4/4 už letim

1/4 Ovečky jsme taky museli zkontrolovat...2/4 co tam hledal to nevim, ale tušim že kontroloval myšky :)3/4 tak už poojď

16.7.2017 Štěňátkov

Dnes jsme byli s Darwinem na návštěvě polo-sestřičky Meggi (Claudie Love GM) a jejích štěnátek. 

u meggi

8.7.2017 Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár"

Na konci výcvikového tábora, v sobotu, jsme se s Darwinem zúčasnili Speciální zkoušky z vodní práce retrieverů "O Procházkův pohár" pořádané v Roudné Retriever klubem. Na tyto zkoušky jsme před tím s Darwinem netrénovali a vše jsme pod taktovkou vynikajícího výcvikáře p. Františka Kuneše natrénovali až na táboře. Věděla jsem tak, že jsme oba udělali maximum v tom krátkém čase výcvikového tábora. Už v noci a ráno mi nebylo moc dobře a navíc celou noc z pátku na sobotu byla bouřka, tak jsem se bála jak to vše na Darwina zapůsobí a zda nebude po celém týdnu unavený. Naštěstí vše se obešlo bez komplikací a bylo nám oboum dobře. První překvapení pro nás nastalo při losování. Vytáhli jsme si los č.1 :)

losování, Darwin sleduje s napětím

Byli jsme tak v první skupině, která začínala "Naváděním na 2 kachny na hluboké vodě". Nasedli jsme do aut a přesunuli se do nedaleké honitby. Když jsme přišli, rybník byl celý pokrytý zelenou řasou a ač se říká, že zelá uklidňuje, mě to tak tedy nepřišlo. Ale Darwin je pašák a neměl s tím absolutně žádný problém. Disciplína spočívá v tom, že na zrcadlo je vhozena kachna, tak že vůdce ani pes vhození nevidí. Po příchodu psa je pak vhozena s výstřelem druhá kachna (cca v úhlu 90°), pes by měl zůstat klidný a počkat až bude vyslán pro určenou kachnu. Tentokrát (prvně) nebyl Darwin při započetí disciplíny uvázaný a udělala jsem dobře. Rána a následné vhození kachny s ním ani nehlo a vyrazil až na můj povel. Nejprve mi řádně předal první kachnu a následně jsem ho poslala pro druhou, kterou také přinesl a řádně předal. Známka tak byla jasná - 4. Měla jsem ohromnou radost.

IMG 7581

Další disciplínou bylo "Vodění psa" v našem případě "volné" v předem určeném terénu. Darwin mi šel celou dobu krásně u nohy a známka tak byla také 4. Následoval "Aport v terénu". Při této disciplníně je v určité vzdálenosti před psem vhozena s výstřelem zvěř, v tomto případě kachna. Opět jsem to riskla a Darwin byl bez úvazu. Na pokyn rozhodčího jsem ho poslala pro aport, který přinesl a předal. Známka tak byla za 4.

aport v terénu

Na další disciplíny jsme se přesunuli opět na jiné místo. Zde nás ještě čekali další tři disciplníny a jiní rozhodčí. Začali jsme "Vyhledáváním v rákosí", kde Darwin zpočátku mírně zaváhal a asi si říkal, proč bych se snažil, když tam stejně žádna zvěř nikde není, pak se ale rozjel a vyhledával krásně, dokonce šel i do vody. Známku jsme dostali za 3. Už se blížilo k poledni a začínalo být horko a my byli unavení.

IMG 20170708 113514

Další disciplína byla "Dohledávka kachny pohozené v rákosí". Tato disciplnína Darwina baví a tak s ní neměl žádný problém a kačenu mi bez problému donesl a předal.

dohledávka

UFF, zbývala nám poslední disciplnína "Klid na stanovišti", které jsem se tentokrát bála. Neměli jsme s Darwinem moc času ji trénovat i vzhledem k tomu, že zjednodušeně řečeno spočívá v tom, že se střídavě střílí a psi musí zůstat klidní. V tomto případě bylo 12 vůdců a u každého třetího stál střelec. Ani nevím jak dlouho to trvalo, koukala jsem na Darwina a ten naštěstí vše ustál, seděl a nic neřešil. Až ke konci vypadal, že toho má dost (nicméně vím, že toto ještě musíme upevnit). Zvládli jsme to! Měla jsem takovou radost, že každou z disciplín Darwin bez zaváhání splnil a s jakou radostí :)

Při vyhlášení jsme se pak dozvěděli krásnou třešničku na dortu.

Zkoušky jsme s Darwinem dokončili v I. ceně se 159 body a obsadili jsme celkově krásné 3. místo !!!

hurá :)

Za fotky děkuji Světlaně Procházkové. Další foto dostupné - z d e

2.-7.7.2017 Výcvikový tábor Roudná

Minulý týden jsme se s Darwinem již po třetí zúčastnili výcvikového tábora v Roudné. Celý týden jsme měli příjemné počasí a tak jsme s naší skupinou nacvičovali na vodní zkoušky, které se konali na konci tábora, co to jen šlo. Výjimkou však nebyla ani zábava - v rákosí je přeci krásné bahno co se musí vyzkoušet, nebo trénink odložení (spaní), protože i na zkouškách se často hodně načekáme.

Myslím, že oboje by Darwinovi šlo :)

:)z prohledávání rákosíod spodu: Sorbon, Darwin a Harry 

Na Roudné se opět se sešla super parta, lidí, psů i dětí a užili jsme spoustu legrace.

IMG 7724 

1.7.2017 Národní výstava psů Klatovy

... a my na ní nemohli chybět, vždyť tuto výstavu máme 3 minuty od domu. A vyplatilo se. Darwin byl naposledy přihlášeny do třídy otevřené a paní rozhodčí Zdeňce Jílkové se velmi líbil, oceňovala především jeho krásnou svalnatou postavu, výborný hrudník a nádhernou hlavu. Vítězství nám tentokrát o malý kousek uteklo, ale i tak to pro nás byla krásná výstava. 

Darwin tak získal 2. místo, ocenění Výborný 2 a r. CAC.

V2 

spolecna

24.6.2017 Na léto jsme připraveni

tedy jak kdo... Ponaučení pro příště - kup větší bazén paničko! :)

malej bazén

20.6.2017 A máme to černé na bílem

Český šampion krásy

19.6.2017 Unavený Darwin

A takhle nějak u nás vypadal den po včerejších zkouškách :)

Unavený Darwin :)

18.06.2017 KPZ Kařez

Tuto neděli jsme se s Darwinem zúčastnili Klubových podzimních zkoušek pořádaných Retriever klubem v Kařezu, resp. v honitbě MS Kařez - Borecký vrch, okres Rokycany a tentokrát nám štěstí přálo, ikdyž to by nebyl Darwin, aby mě trochu nepotrápil :)

Tyto podzimní zkoušky jsme úspěšně dokončili ve III. ceně a po téměř 1,5 roce čekání jsme se dočkali,

když Darwin tak splnil poslední podmínku k udělení titulu

ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY

Darwin je šampionem :)

A jak to vlastně všechno bylo? No popravdě pár infarktů mi ten náš kluk přivodil :) Hned ráno před nástupem jsme se přivítali s Ali a Andělkou, které taky přijeli na zkoušky, los nám však nepřál a každá jsme byly v jiné skupině. Celkem na zkoušky nastoupilo 12 pejsků a my si vylosovali číslo 11.

losujeme

(foto: Václav Lom)

Šli jsme tak ve druhé skupině, která začínala disciplínou "Dohledávka a přinášení pernaté", kterou Darwin s přehledem zvládnul a dostali jsme tak 4. Následovala disciplína "Přinášení vlečené pernaté", kde Darwin mírně zaváhal a část vlečky šel po stopě a část dohledal volně, nevím co se stalo a proč sešel, ale hlavně, že kus přinesl - známka 3. Na další disciplínu "Vodění psa - volné", jsem zvolila chůzi na volno (bez vodítka), a doufala jsem, že se neprojeví Darwinův temperament, že všude musí být první :) K mému překvapení šel Darwin celou dobu krásně "za patami" a známka tak byla 4. Na další diciplníny jsme opět přejeli na jiné místo, kde jsme se měnili s první skupinou. Zde jsme ještě absolvovali "Aport v terénu", který Darwin bez problému a s chutí zvládnul. Raději jsem neriskovala a při této disciplíně jsem měla Darwina na vodítku - dostali jsme tak známku 3. Po obědové pauze, kdy už opravdu začínalo být velké parno jsme začínali disciplínou "Přinášení kachny z hluboké vody", které jsem se opravdu bála, vzhledem k tomu, že minule jsme na ní vypadli. Bohužel, ač jsme s Darwinem tuto disciplínu pilně trénovali, tak Darwin i já jsme chybovali a dostali tak limitní známku 1. Následovala disciplína "Vyhledávání", která není pro psi nikterak záživná, protože na konci prohledávaného prostoru žádný kus zvěře co by donesli není. Ač mě Darwin krásně poslouchal a nechal se krásně navádět na levou i pravou stranu, rozhodčím to nestačilo a dostali jsme známku 2. Poslední disciplína, která nás čekala bylo "Přinášení vlečené srstnané" a to už jsem začínala být já pořádně nervozní a na Darwinovi už byla znát únava. Vzhledem k tomu, že jsme šli v naší skupině předposlední, měli jsme s Darwinem dostatek času si sednout do stínu k autu a odpočinout si. Mezitím přijela druhá skupina s Ali a Andělkou. Nevím kdo byl víc nervozní jestli já z Darwina, nebo Ali z nás obou :) Každopádně, řekla jsem si, že tomu mýmu klukovi musím veřit, a že to dáme.  A taky že jo! Panečku to byl fofr s jakým Darwin po stopě vyrazil a pelášil s králíkem zpět ke mně :). Byla jsem na něj hrdá! a právem jsme dostali i pochvalu od rozhodčího. 

Nasazení na vlečku 

 Paničko už pelášim! Tak už si to vezmi :)

(foto: Václav Lom) 

A bylo to, ani se mi tomu nechtělo věřit byla to poslední disciplína a my to všechno měli!

Všechno jsme to spolu zvládli :) 

a máme to :)

 (foto: Václav Lom)

 
Pro nás oba to byla obrovská zkušenost a ponaučení co do příště zlepšit.

A takhle už vypadala pohoda po zkouškách. 

Darwin a Andělka

Darwin a Andělka Darwin a Andělka

10.06.2017 Voňavé pole

Nedávno jsme byly s mamkou a Darwinem projít a objevili jsme tento krásný kus pole, co i nádherně voněl.

20170611 185356

29.5.2017 Výsledky soutěže RK CZ o nejkrásnějšího retrievra

I letos pořádal Retriever klub soutěž o nejkrásnějšího psa / fenu klubu za rok 2016. Započítávaly se výsledky z výstav a zkoušek za rok 2016.

Darwin, který je uchovněný u Retriever klubu, se mezi zlatými retrievery - psi umístil na krásném 4. MÍSTĚ! a celkově v plemeni zlatý retriever na 8. místě.

Darwin :)

27.5.2017 Krajská výstava psů Plzeň

V sobotu jsem se s Darwinem vydali do Plzně na Krajskou výstavu psů pořádanou místním kynologickým klubem ZKO Plzeň - Doubravka. Do Plzně to máme oproti jiným výstavám opravdu jen kousek a tak jsme se těšili, že budeme odpoledne v tom vedru, které od rána panovalo, brzo doma. Posuzování šlo tentokrát v našem kruhu celkem rychle. Zlaté retrievery zde posuzoval pan Andraš Polgar, kterému se Darwin přihlášený do třídy otevření líbil a získali jsme krásné ocenění:

Výborný 1, Vítěz třídy a nakonec i titul KRAJSKÝ VÍTĚZ

kv plzen

19.-21.5.2017 Víkendový pobyt Leština + KPZ Kunžak

Tento víkend jsme s Darwinem se poprvé zúčastnili víkendového pobytu pořádaného Evou Píchovou (http://www.vycvikretrieveru.cz/) v jižních Čechách. V pátek a v sobotu jsme poctvivě cvičili disciplíny podzimních zkoušek, na které se letos chytáme. A ač Darwin jednotlivé disciplíny zná, vždy mě něčím překvapí... Byli jsme ubytovaní v chatové osadě Leština, která je umístěna na kraji lesa u krásného velkého rybníka, což se Darwinovi velmi líbilo. Pro nás to byla opět nová zkušenost.

lestina

V rámci tohoto pobytu se také v neděli 21.5.2017 konaly Klubové podzimní zkoušky pořádané KCHLS, kterých jsme se s Darwinem na poslední chvíli zůčastnili. Byli jsme až 8. náhradník a tak jsem s účastí ani moc nepočítala. Nicméně v neděli jsme na zkoušky nastoupili a po zahájení jsme si vylosovali los č. 6, byli jsme tak v první skupině, která začínala disciplínou přinášení vlečky pernaté a přinášení vlečky srstnaté.

pz zahajeni

Z tábora jsme se přesunuli do nedaleké honitby, kde dané dvě disciplíny probíhali. Nervozita postupně opadala a čekali jsme kdy půjdeme na řadu, protože jako č. 6 jsme šli v naší skupině poslední. Začínali jsme vlečkou pernatou, kterou Darwin zvládl bez chybičky, ikdyž chvíli před tím okus dál přeběhla srnka což mě trochu vyděsilo. Získali jsme známku 4 a za radost z práce také 4. Následovala tentokrát na jiném místě vlečka srstnaná. Zde to bylo už o něco horší, vítr se velmi točil a začalo se vypadávat. Když jsme přišli na řadu, řekla jsem si, že to nějak dopadne a že Darwinovi musím věřit a vyplatilo se. Ukázala jsem Darwinovi nástřel a on vyrazil jak raketa, krásně se řídil vlečkou a nosem a po chvíli králíka našel a pospíchal s ním ke mně. Páni rozhodčí nás pochválili za ukázkovou práci a řekli, že Darwin byl nejlepším psem dopoledne a kdyby to šlo, dají známku vyšší. Velmi mě to potěšilo, že je Darwin takový pašák. Získali jsme opět známku 4 a za radost z práce také 4. Ale bohužel naše radost nertvala dlouho. Na následující disciplíny jsme přejížděli k rybníku. A zde bohužel pro nás nastal kámen úrazu při disciplíně "přinášení kachny z hluboké vody". Darwin udělal to co jsem ještě u něj neviděla. Pro kachnu na pokyn s nadšením vyrazil, ale cestou zpátky, jakmile doplaval ke břehu kachnu vyplivl a oklepal se, opět ji uchopil a předvedl to znovu. Musela jsem tak dát povel "aport" po kterém zareagoval a kachnu mi donesl. Nicméně k mému překvapení rozhodčí vyhodnotili, že přinesení nebylo dostatečné a s chybami a dostali jsme tak 0. Moc mě to mrzelo, protože si myslím, že 0 byla nespravedlivá, ale mnohem víc mě mrzelo co Darwin předvedl.  

 No nevadí, další zkušnost pro nás a není se za co stydět. Zkoušky jsou od slova "zkusit" a my to přístě zvládneme!

 lestina 2

9.5.2017 Darwin v salónu...

Nedávno se ke mně dostala krásná fotografie, jak to vlastně vypadá, když jde Darwin do Salonu Dandify na střihání. Na střihání jezdí s Darwinem hlavně můj taťka a vždy mi jen řekne, že bylo vše ok, že je Darwin opět krásnej a pak jen tak mimochodem dodá, že Darwin s holkama moc spolupracovat nechtěl. Z druhé strany nůžek, jsem se pak dozvěděla, že než Darwin vejde do salonu je prý samý úsměv a jakmile jej dají na stůl zaujme postoj "mě se to netýká" nebo "přeci nebudu stát když můžu ležet"... přeci to nebude Halce a Mirce ten náš kluk ulehčovat a taťka ho v tom prý ještě podporuje! Halko a Mirko, díky za trpělivost!

Foto pro představu mluví za vše :)

darwin na strihani

6.-7.5.2017 Klubová výstava KCHLS Humpolec

Tento víkend jsme se s Darwinem zúčastnili za závodišti Zlatá podkova v Humpolci klubové výstavy Klubu chovatelů loveckých slídičů (KCHLS). Oproti loňskému roku, však tento víkend nebyl prosluněný, ale nesl se ve znamení možného deště a hlavně bahna všude kolem nás. Bylo celkem zábavné udržet Darwina čistého, mě nevyjímaje. Darwin byl po oba dny přihlášený do třídy otevřené, která byla neobvykle početně a silně obsazena. 

V sobotu 6.5.2017 zlaté retrievery - psi posuzoval švédský rozhodčí pan Dan Ericsson, který byl celkem přísný. Ve třídě otevřené bylo přihlášeno 18 psů a my jsme se dostali do užšího výběru 6 pejsků, ze kterých pan rozhodčí vybíral. Na pořadí jsme tentokrát nedosáhli, ale i tak si myslím, že známka Výborná je úspěchem :)

humpolec 1

(foto: Stanislav Boguaj)

Neděle 7.5.2017 se nesla ve stejném duchu jako předešlý den. Zlaté retrievery - psi posuzovala přísně rozhodčí z Anglie paní Jane Wild. Tentokrát bylo přihlášeno 16 psů a my jsme se opět dostali do užšího pořadí. Avšak stejně jako v sobotu jsme na pořadí nedosáhli, ale odcházeli jsme s krásnou známkou Výborný.

humpolec 2

(foto: Stanislav Boguaj)

ANKA CUP

 V rámci této výstavy také probělo vyhlášení výsledků Anca Cup za rok 2016, což je celoroční soutěž pořádaná KCHLS do které se mohou přihlásit členové klubu se svými retrievery. Do této soutěže se započítavají výsledky ze zkoušek a výstav, kterých se daný pes zúčastnil v roce 2016.

Darwin se v této soutěži mezi zlatými retrievery, v její výstavní části, umístil na krásném 8. místě :)  

humpolec 3

A aby toho nebylo málo, Darwinova rodná chovatelská stanice se stala

Chovetelskou stanicí golden retrieverů roku 2016!

Více na www.golden-martha.cz

humpolec chs

29.4.2017 Na Javorné

I tento rok jsme s Darwinem vyrazili na Javornou za mou tetou a strýcem, kteří slavili narozeniny. Vždy si tu užijeme dlouhou procházku s krásným rozhledem na Šumavu. Jediné co však bylo letos jinak, byl sníh. Počasí si v posledních týdech dělalo co chtělo a napadlý sníh tu tak stále ještě byl. Přeci jen Javorná leží v nadmořské výšce 842m. Darwinovi se to jako obvykle moc líbilo :)

javorna

21.-22.4.2017 NDS a CACIB Opole

Tento víkend jsem se vydali na výstavy do polské Opole, kde se v pátek konala národní výstava psů VIII. FCI skupiny a v sobotu mezinárodní výstava psů.

21.4.2017 NDS Opole

Tato výstava se konala netradičně v pátek. Zlaté retrievery zde posuzoval rozhodčí z Puerto Rica pan Rafel de Santiago, kterému se Darwin velmi líbíl a ikdyž pan rozhodčí pěl chvály mnohem více, v posudku od zapisovatelů stojí pouze "typický představitel plemene".

Darwin svou třídu otevřenou vyhrál a nadšení jsme odcházeli s oceněním Výborný 1, CWC.  

V souboji o národního vítěze jsme pak obsadili krásné 2. místo.

opole 1opole 2

22.4.2017 CACIB Opole

V sobotu byl Darwin opět přihlášený do třídy otevřené, kde si v silné konkurenci u paní rozhodčí Moniky Cyperling, vyběhal krásné 2. místo s oceněním Výborný. Z posudku toho opět moc nevyčteme, protože je psán v polštině, snad jen, že má Darwin krásný výraz. Nojo, je to prostě náš fešák! :) 

cacib opole

15.4.2017 Velikonoce

velikonoce

16.4.2017 Boží hod Velikonoční

O prodlouženém velikonočním víkendu jsem byli s Darwinem na chatě, kde to máme moc rádi. Na Boží hod Velikonoční nechyběla ani velká procházka po loukách a lesích v okolí, ze které se Darwin vrátil domů naprosto spokojený, jen panička už tak spokojená nebyla :) Darwin se zcela dokonale ztotožnil s povahou retrievera a díky svému vnitřnímu radaru okamžitě našel nejbližší bahnitou strouhu kde se rozhodl zjistit jak je hluboká. Domů se tak vracel se vzhledem alá polomáčená sušenka, byl celý od bahna. 

Každý si ten Boží hod Velikonční holt představujeme jinak Darwine! :) 

1/3 začátek procházky 2/3 jo bahno, to je moje... 

 3/3 bahenní zábaly jsou prý dobré na srst :) 

1.4.2017 Apríl...

Tuto sobotu bylo 1.4., tzv. Apíl, den žertů a naschválů, a Darwin rozhodl, že si ze mě také vystřelí. Protože celý den krásně svítilo sluníčko, chtěla jsem pořídit nějaké hezké fotky a to by nebyl Darwin, aby na to neměl svůj vlastní názor. Fotky byly jedna lepší než druhá :)

1/2 IMG 20170401 113839 ok

25.3.2017 Trénink zahájen

Tento víkend už bylo celkem hezké počasí a tak jsme s Darwinem po zimně vyrazili konečně cvičit. Letos bychom rádi absolvovali různé druhy vyšších loveckých zkoušek a tak už byl nejvyšší čas začít. Snad se nám vše letos podaří!

1/4  

2/4 3/4 4/4

18.3.2017 CACIB Katowice

Hned po Darwinových pátečních narozeninách jsme se v sobotu zúčastnili mezinárodní výstavy v polských Katowicích, kde posuzoval španělský rozhodčí pan Manuel Torres Delicado, kterému se Darwin líbil svým temperamentem. Bohužel posudek ač byl diktován v angličtině, je napsán v polštině a je pro nás naprosto nečitelný.

Darwin zde získal krás3. místo a známku Výborný

 DSC 0515 DSC 0550

17.3.2017 3. narozeniny

Dnes můj milovaný Darwin slaví své 3. narozeniny! 

Zase to uteklo rychle jak ta voda a Darwin je stále větším dospělákem.

A tak ti můj milý rošťáku přiji hlavně hodně zdravíčka, protože všechno ostatní ti dáme na oplátku my! 

Darwin

přejeme také vše nejlepší Darwinovo sourozencům z vrhu "D" Golden Martha

♥♥♥

A protože jsme byli na cestě do Polska, kde nás v sobotu čekala výstava, Darwin dostal provizorní dort v podobě 3 špekáčků. Paní prodavačka v řeznictví mi slibovala, že každý má 90% masa a podle Darwinova výrazu bych odhadla, že mu opravdu chutnaly :)

1/3 tak jak, už mi to dáš?2/3 vyfoť mě a to rychle!3/3 hmmm to je ňamka

5.3.2017 CACIB Zielona Gora

Tuto neděli jsme se Darwinem zúčastnili mezinárodní výstavy v polské Zielone Goře. Stále nám totiž zbývá jedno vítězství z mezinárodní výstavy k dokončení šampiona krásy Polska. Na poslední chvíli došlo ke změně rozhodčího a zlaté retrievery zde posuzoval bulharský rozhodčí pan Denis Kuzelj, který nám nebyl ani trochu sympatický. A což se nám ještě nestalo, panu rozhodčímu se Darwin vůbec nelíbil a zkritizoval vše co se dalo. Dostali jsme známku Velmi dobrý 3. No i to se stává, že i šampion dostane tzv. "VDčko"...  

pro nás je Darwin stejně nejkrásnější :)

zielona gora

26.2.2017 A jsme zpět doma...

Jen co jsme dorazili z dovolené na horách domů, jeli jsme s Darwinem na chatu zkontrolovat nové krmítko pro ptáčky a absolvovali dlouhou procházku. Darwin s cestováním problémy naštěstí nemá, ale přeci jen většinu předchozího dne proseděl v autě, tak bylo potřeba mu to nějak vynahradit....

1/4 2/4 

3/4 4/4

22.2.2017 Pinzolo a Val Rendena

I letos jsme se vydali na lyže a i letos byl Darwin opět středem pozornosti všude kam jsme přišli a náramně si to užíval (tajně ho podezírám, že je pěkný exhibicionista) :) Minulý týden jsme s Darwinem strávili v italském horském středisku Pinzolo, v oblasti Val Rendena. Všichni jsme si to moc užili, vyšlo nám krásné počasí a hlavně Darwin byl ve svém živlu. A to především proto, že ta bílá věc co byla okolo se dala seržat a také proto, že bylo potřeba prozkoumat co je pod ní, to je přeci jasný! :)

Madonna di Campiglio Hloubková kontrola sněhu provedena! :)

více fotek - z d e

12.2.2017 Pořád mrzne, ale nám to nevadí :)

DSC 0386

více fotek - z d e

5.2.2017 Darwinova zábava na chatě

Tento víkend jsme byli s Darwinem u nás na chatě, a aby Darwin neměl neustále roupy vynášet dříví ze sklepa (jakmile objeví volně přístupné polínko, v tu ránu je pryč...) tak jsme vymysleli tomu našemu pacholkovi jinou zábavu. Vzala jsem mu tentokrát na procházku s sebou dummy, aby mohl nosit něco jiného.... Panečku to bylo radosti :)

1/3

2/33/3

více fotek - z d e

21.1.2017 Na návštěvě u koní

 

1/3 Tak jak? jdeš už?

2/3  3/3

více fotek - z d e

19.1.2016 Mrzne až praští

...ale příroda je v tomto období tak krásná :)

1/5

2/5 Létající Darwin. Asi ho studily pacičky :)3/5 Darwinova krásná hlava :) 4/5

5/5

více fotek - z d e

18.1.2017 Na návštěvě u Meggi

Dnes odpoledne jsme s Darwinem vyrazili na výlet do Plzně, na návštěvu za polo-sestřičkou Meggi (Claudie Love Golden Martha), abychom udělali nějaké nové fotky, když napadl tak krásný sníh a dokonce i svítilo sluníčko a hlavně, aby se naši miláčci pořádně vyběhali. Přeci jen ve dvou se to lépe lítá :)

1/4 2/4 

3/4 4/4

 více fotek - z d e

7.1.2017 CACIB Nürnberg

Výstavní sezónu zahájil Darwin tentokrát s mamkou tuto sobotu v neměckém Norimberku, kde se konala mezinárodní výstava psů. Darwin byl přihlášený do třídy otevřené v silné konkurenci si u německého rozhodčího pana Herberta Klemanna vyběhal krásné 2. místo s oceněním 

Výborný 2, res. Anw.Dt.Ch.VDH.

1/3

 2/3  3/3

1.1.2017 Ranní novoroční procházka

U nás krásně svítilo sluníčko a Darwin si to venku moc užil.

1/3  2/3 Šumava

 3/3

Více fotek - z d e