Novinky 2018

31.12.2018 PF 2019

Předně je s koncem roku vhodná rekapitulace.

Rok 2018 byl pro nás s Darwinem velmi bohatý a to jak na poli výstavním, kdy jsme dokončili několik šampionů a několik naopak začali, ale dařilo se nám i na poli zkouškovém, kdy Darwin úspěšně zvládnul podzimní, vodní i lesní zkoušky.

Především, se ale Darwin stal tátou. Má krásných 16 holčiček a 6 silných kluků. S některými jsme v kontaktu s jinými ne, ale věřím, že se všichni mají skvěle. A moc doufám v to, že všichni zdědili jeho výborné zdraví a především úžasnou povahu, kterou tak moc miluji. 

A tak zbývá jen popřát vše nejlepší do nového roku 2019!

Darwin & Sandra

pf 2019

29.12.2018 Sobota 3x jinak

1. část

Dnes byl Darwin konečně na střihání, resp. úpravě toho co mu ze srsti zbylo, protože jí přeci v zimě nepotřebuje že! Už je to zase fešák :) 

1. před 2. po

2. část

A protože Darwin se byl nechat zkrášlit, zákonitě se pak musel také ušpinit, k čemuž jsem mu tentokrát mile ráda dopomohla. Vlastně již tradičně jsme se i letos sešli na povánoční procházce v Plzni - Radobyčicích. Opět to bylo velké a myslím, že máme i rekord - tentokrát bylo 26 čtyřnohých miláčků, 4 různé rasy, věkové rozmezí 6,5 měsíce - 9 let, a několik zmatených dvounožců hledajíc, který ten pes či fena je vlastně jeho :)

skupinové foto 1

skupinové foto 2

3. část

Ještě naposledy jsem se byla i s Darwinem podívat na 10ti týdenní miminka Darwina a Axiny (Chs Ora Amiko). Panečku už se z nich klubou pořádní zlaťáčci - kluk Doyle má jistě okolo 10 kg a holčička Daisy bude mít okolo 8 kg. A jsou to pěkní čiperové, má předpověď, že budou pohánění na solární energii jistě nebude daleko od pravdy z toho co jsem viděla. Energie měli na rozdávání :) Doyle odjíždí do nového domova 31.12.2018 do rodiny s domkem a zahradou, a tak přeji mu jen to nejlepší, ať se má v novém domově dobře! Daisy zůstává doma v rodné boudě a jistě jí uvidíme co nevidět.

1 2 

3 4 

28.12.2018 Procházka

V pátek krásně svítilo sluníčko, čehož jsme s Darwinem využili k velké procházce. Cestou Darwin objevil zbytky sněhu, který má tak moc rád - kontrola kvality tak samozřejmě nemohla chybět :)

1 2 3 4 

5

27.12.2018 Bažantí hon Drásov

Hned po vánočních svátcích, ve čtvrtek, jsme se s Darwinem zúčastnili dalšího bažantího honu tentokrát v Drásově na příbramsku. Jsem moc ráda, že jsme pozvání od místního mysliveckého spolku dostali, bylo to krásné odpoledne a opět pro nás v něčem jiné, než minulé hony. Nikomu nešlo o to střelit co nejvíce zvěře, ale spíše šlo o povánoční setkání přátel, kdy se prošlo několik lečí a poslední leč se na závěr sezóny konala v místní hospůdce, kde se konal i soud a tombola. Hlavní cenou bylo 38 kg divoké prase - a popravdě jsem moc ráda, že jsme hlavní cenu nevyhráli :)

1 2

3

24.12.2018 Štědrý den

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků.

Darwin

Tímto bych ráda poděkovala i za krásná vánoční přání a fotky Darwinových miminek!

Jsem moc ráda, že jsme v kontaktu!

♥ 

Amy (chs z Harfy) Annie (Chs Merica Philipi) Arletka (Chs Merica Philipi)

Aisha (chs Čimický ráj) Bono (Chs z Harfy) Maty (Chs z Harfy) 

20.12.2018 Darwin v Praze

Celý předvánoční týden se mnou Darwin poctivě chodil do práce, a to až do centra na Václavské náměstí. Nic pro něj nebyl problém. Jezdil metrem, ale i tramvají a v kanceláři si každého lehce omotal kolem prstu :) 

1. metro 2. tramvaj 3. muzeum

 4 

16.12.2018 Konopiště 2

V neděli jsme se opět s Darwinem zúčastnili bažantího honu na Konopišti. Na výřadu bylo cca 735 ks. Počasí nám vyšlo tak akorát a bylo polojasno, jen celou dobu okolo -2°C. Opět jsme si celý den užili!

1

2 2 3 

5

7.12.2018 Daisy a Doyle

V pátek jsem se byla podívat na Darwinova "miminka" v CHS Ora Amiko. A když říkám miminka, myslím tím krásné huňaté sedmitýdenní medvídky, kteří jsou tedy pěkně čiperní, protože vyfotit ta dvě malá torpéda byl nadlidský úkon. Moc se Darwinovi a Axině povedli! 

1. Doyle (vlevo) a Daisy (vpravo) 2. Daisy

9.12.2018 Snídaně šampionů...

1

2.12.2018 Bažantí hon Konopiště

První adventní neděli jsme se s Darwinem zúčastnili našeho prvního honu na bažanty na Konopišti. Sraz byl už okolo osmé ráno, takže jsme s Darwinem vyráželi z Klatov opravdu brzy a jako bonus mrzlo. Ostatně počasí si s námi celý den dělalo co chtělo - ráno mrzlo, okolo poledne začalo pršet a odpoledne foukal pro změnu studený vítr. Celkem se ten den šlo 6 lečí a výřad byl neuvěřitelných 2035 ks! (na foto je pouze část výřadu) Takže všichni psi (cca 12) si pořádně zamakali. Darwin se moc snažil, přeci jen bylo to prvně, a tak na první leči trošku zmatkoval, protože nevěděl, kterou "slepici" má paničce donést dřív a já zase byla nervozni z toho, aby se mu něco nestalo. Ale jako správný retriever brzy poznal, že co se nehýbe to už mu neuteče... Rány absolutně neřešil a zajímalo ho jen to, když už ho pustím z vodítka, aby mohl dělat to co má nejraději - nosit aport :)

1 2 3

 4 5

1.12.2018 Advent

Na první adventní neděli už jsme u nás připraveni. Retrievry už máme i ve výzdobě :)

1 2

22.11.2018 Těžký život šéfa

...aneb i takto může vypadat Darwinovo pracovní odpoledne :)

1 2

11.11.2018 Velká procházka

V neděli odpoledne jsme se po dlouhé době sešli v Plzni-Radobyčicích na velké procházce s přáteli. Vyšlo nám krásné počasí a všichni si to užili. Celkem bylo psů 19 a štěně pointra, které se však nefotilo :)

zleva: Bady, Aston, Amálie, Andulka, Colin a Coffie (možná opačně), Andělka, Cheryl, Darwin, Axi, Demi, Clara, Mia, Manetka, Megy, Vinnie, Honey a Fin.


velka louka

31.10.2018 Návštěva v CHS Čimický ráj

Tentokrát bez Darwina, jsem se byla podívat ve Zdibech u Prahy za štěnátky ze spojeni Darwin & Luisa (Aridane Dori´s golden miracle). Štěnátkům bylo akorát 7 týdnů a následující víkend už budou u svých nových páníčků. Jsou to moc krásní čiperní medvídci. Pět slečen - Abby, Angelina, Ammi, Astrid a Arnika a jeden kluk - Adam (familiárně Bivoj :) - jeho přezdívka je naprosto oprávněná, protože to je kus pořádného kluka). Moc ráda jsem je viděla a věřím, že chovatelé vybrali ty nej páníčky! 

1  3. Adam 

4 5 6 

 Pro porovnání - první návštěva 1.10. ve 4. týdnech :)

1 2

28.10.2018 První sníh

Velké překvapení nás čekalo v neděli ráno, když jsme se podívali z okna. Všude byl sníh, i Darwin na to trochu nevěřícně koukal... Po počáteční nedůvěře, mu však nic nebránilo v tom, aby jako obvykle zkontroloval kvalitu napadlého sněhu :)

1 2

 3

27.10.2018 Návštěva v CHS Ora Amiko

V sobotu jsme byli všichni na návštěvě u Nových v Kyšicích u Plzně, v chovatelské stanici Ora Amiko, abychom se podívali na ty dva malé bojovníky - Daisy a Doyla. Axi se o štěnátka vzorně stará a krásně přibývají na váze. Bodeť by taky ne, když mléčný bar je nepřetržitě otevřený :) Štěnátkům bylo cca 10 dní a už na nás pomalinku otevírala očka, a nutno dodat, že jsou pěkně čiperná! Darwin samozřejmě nemohl chybět a vše náležitě zkontroloval. 

1 2

3 4 

22.10.2018 Doyle a Daisy

S radostí Vám představuji další dva Darwinovi potomky, kteří se narodili 17.10.2018 ze spojení

GrandCh CZ, MultiCh Diamond Darwin Golden Martha & CH CZ Axikola Ora Amiko

Doyle Ora Amiko a Daisy Ora Amiko

doyle a daisy

Obě štěnátka se mají čile k světu a jsou to pěkní cvalíci. Axi nás s porodem trochu napínala a tak nebylo o adrenalin nouze, vše ale zvládla na jedničku a je to opět super máma. 

PS. Doyle už má své páníčky vybrané a Daisy zůstane doma v rodné CH Ora Amiko, z čehož mám rádost, protože se budeme vídat :)

20.10.2018 Podzim klepe na dveře...

... a tak bylo potřeba pořídit nějaké nové fotky v "listí". Mám tu hru barev moc ráda a Darwin má zase rád, že se v něm může válet a házet jej na sebe :) 

 

DSC 0984DSC 1021

30.9.2018 Houbaření

Letos jsme ještě s Darwinem naposledy vyrazili na houby. Ve zkratce řečeno - každý evidentně hledal něco jiného! :)

1 2 3

29.9.2018 Kachní hon Kotenčice

S Darwinem jsme byli na dalším kachním honu, tentokrát u Kontenčic na příbramsku. 

29.9. kachny kotencice

28.9.2018 Výlet na Šumavu

Dnes byl státní svátek a toho volného všedního dne jsme museli s Darwinem pořádně využít. Udělali jsme si výlet na Šumavu a navštívili jsme Modravu, Kvildu, Horskou Kvildu a byli jsme se podívat i na Jezerní slati.

1. Modrava 2. cesta na Jezerní slať 3. jezerní slať 4. modrava

22.9.2018 Kachní hon Svaté pole

V sobotu jsme se s Darwinem prvně zúčastnili kachního honu v obci Svaté Pole (okr. Příbram), který pořádal místní myslivecký spolek. Hon byl menší s výřadem okolo 50 kusů, což pro nás bylo napoprvé skvělé, protože jsem nevěděla, co přesně se bude dít, resp. jak bude reagovat Darwin. Moc mile mě ale překvapil, jak byl šikovný a dokonce donesl i křídlovanou kachnu (tj. kachna, která je stále živá, ale neschopná letu, avšak stále může plavat a potápět se). Měla jsem radost, na Darwinovi bylo úplně vidět, že je ve svém živlu a jak moc ho to baví. 

1 2 

3 

V neděli pak za odměnu mohl ležet u paničky v posteli :)

1 2

21.9.2018 Budou další Darwiňátka

Při pátku jsem dostala skvělou zprávu. Darwin a Axina (CH CZ Axikola Ora Amiko) budou mít štěňátka.

Tentokrát bylo krytí docela dobrodružné, protože Axi začala hárat dřív a trefila se přesně do týdne, kdy jsme měli my i její páníčci naplánovanou dovolenou v zahraničí. Naštestí jsme všechno stihli tak akorát a v polovině října se můžeme těšit na malé Darwiny a Axikoly. 

Z tohoto spojení mám opravdu radost, nejen proto, že Axinu znám (i její páníčky), ale především proto, že štěnátka budou velmi vyrovnaná s typickou retrívří povahou a jako bonus, jak znám oba rodiče, předpokládám, že budou velmi temperamentní na což se moc těším. A pokud se vše povede jedna holčička zůstane doma v CHS Ora Amiko :) 

axi a darwin

 rodokmen: zde

Rezervace jsou vítány. 

Zájemci mohou kontaktovat Annu a Milana Nových na tel. +420 603 286 589 nebo +420 603 448 471 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

webové stránky: CHS Ora Amiko.

icons8-romance-48

16.9.2018 Na procházce

Vzhledem k tomu, že nám letos skončila výstavní sezóna (rozdělané šampionáty můžeme dokončit až příští rok), tak trávíme každý víkend u nás na chatě. A to se Darwinovi moc líbí, může si lítat kde chce a má dostatek volnosti. Což tedy je občas na škodu, obzvlášť pokud objeví rozhrabanou myší díru. Z čistého psa je pak velké čuně :)

1 2  

4

Pak na vás, ale udělá ten svůj kukuč a je vše odpuštěno! 

 5

13.9.2018 Ořechy - nová zábava

Co k tomu dodat, snad jen - není potřeba Marfušky, nám stačí Darwin. Poznámka pro příští rok - je potřeba sebrat ořechy, dřív než je dostane náš malý terorista. :)

1 2

10.9.2018 Darwin je táta

Včera se v chovatelské stanici Čimický ráj narodila štěnátka ze spojení Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin") & Ariadne Dori's golden miracle ("Luisa") a to v poměru 5 holek a 1 kluk.

Všichni se mají čile k světu!

luisa

rodokmen zde

luisa 2luisa 3luisa 4

Ze štěnátek mám velkou radost a přeji miminkům i mimině Luise jen to nejlepší. Především hodně zdraví, mlíčka a suprové páníčky! 

 P.S. Všechna štěnátka jsou zadaná.

9.9.2018 Žrádlo :)

Jakže to vlastně Darwina krmíme? Už jsem to tu zmiňovala, my tzv. barfuje - tzn. že Darwin jí syrovou stravu. Především syrové maso cca 500 g denně (hovězí, konské, zvěřinu, vepřové, králíka a občas kuře či krůtu nebo ryby), kosti (křídla, krky atd.) a přílohy (těstoviny, zeleninu, cottage, mozarelu - prostě co je po ruce) + dávám kloubní výživu, vitamíny a občas pivovarské kvasnice. Množství masa mu upravuji podle toho, jestli má víc aktivit nebo naopak, jestli přibral a musíme něco shodit. Dávka se mění, podle toho jak se mění Darwin a podle toho co zrovna potřebuje. Granulemi nekrmím vůbec. Ano, je to sice složitější, např. když někam jedete na dovolenou, ale nikdy nebyl problém, abychom koupili maso na místě, případně aby nám v restauraci/hotelu dali porci rýže navíc.

Více o barfu - zde.

 1. hovězí, španát, testoviny, cottage2. kuřecí srdíčka, rýže, sýr, hrášek a kukuřice3. hovězí kost na okus :)

Teď o víkendu jsem dokonce zkoušela upéct játrové sušenky. Výsledný efekt na sebe nenechal dlouho čekat - jak se sušenky dopekly, už měl plech svého věrného hlídače. Darwin pak jen chodil mezi kuchyní a obývacím pokojem s výrazem: "nechtěla bys mi to konečně dát? já vím že tam jsou"... No ochutnávku dostal, ale po tom co sem je schovala do špajzu, aby dal pokoj, že víc nebude, tak prozměnu hlídal dveře tam. Co kdyby se někam vypařily.... :) 

1/2 2/2

8.9.2018 Září 2. část

Zato tento víkend bylo uplně nádherně :)

8.9 víkend

1.9.2018 Září je tu - 1. část

První zářijový víkend to vypadalo, že už se podzim hlásí o slovo, bylo doslova pochnurno a ošklivo. Byli jsme u nás na chalupě a mlha byla všude. Darwin opět nezapřel, že je velký aportér - jen by mu měl někdo konečně vysvětlit, že dříví se nosí do chalupy a ne z chalupy ven!

1/2 

2/2

25.8.2018 Výlet na Lipno

Pořídila jsem Darwinovi nový postroj od firmy Manmat. Je víceúčelový, takže poslouží jako pásy do auta, ale i na procházky. Co si budem povídat, Darwin z něj, narozdíl od paničky, už tak moc nadšený nebyl :) A protože co je nové to se musí vyzkoušet, udělali jsme si výlet na Lipenskou přehradu. Konkrétně jsme navštívili Vítkův hrádek, což je nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m.n.m.) odkud byl krásný výhled na Šumavu, Lipno a Novohradské hory. 

1/3 2/3 3/3 

18.-19.8.2018 CACIB Innsbruck

Na závěr naší dovolené jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy psů v rakouském Innsbrucku. Darwin byl po oba dny přihlášeny do třídy pracovní a vedlo se mu více než náramně. V sobotu posuzoval zlaté retrievery rakouský rozhodčí Mag. Dr. Otto Schimpf u kterého jsme si vyběhali Výborný 1, CACA a dokonce r. CACIB. V neděli posuzoval chorvatský rozhodčí pan Niksa Lemo, kterému se Darwin také moc líbil získali jsme Výborný 1, CACA.

1/3 2/3 3/3

K dokončení rakouského šampiona krásy nám tak schází získat titul CACA v průběhu příštího roku.

13.-15.8.2018 Lago di Garda, Malcesine

I letos jsme si s Darwinem užili parádní dovolenou na Lago di Garda v Itálii. Tentokrát jsme bydleli v městečku Malcesine při horním okraji Gardy. Sice jsme tu neměli vyhrazenou psí pláž, ale nebyl absolutně žádný problém být s Darwinem kdekoli podél břehu jezera, kde byly malé kamenité/oblázkové pláže. A aby si Darwin o dovolené jen neválel "šunky" tak jsme byli i na výletě na nedalekém jezeru Lago di Ledro, kde byla průzračně azurová voda a to se Darwinovi na koupání moc líbilo. Také s námi jel lanovkou na horu Monte Baldo (cca 1700 m.n.m.), odkud byl výhled na skoro celé gardské jezero.

1/4 2/4

3/4 4/4

12.8.2018 Lesní zkoušky OMS Karlovy Vary

V sobotu brzo ráno jsme se s Darwinem a s taťkou vypravili do Vojkovic, poblíž Karlových Varů, kde se konaly lesní zkoušky pořádané Okresním mysliveckým spolkem Karlovy Vary (OMS KV). Zkoušky jsme s Darwinem úspěšně došli ve III. ceně, kam nás bohužel posunula Darwinova neposlušnost na klidech na stanovišti, kde jsem musela dát povely navíc, aby se nešel podívat co se to tam před ním děje. Po celou dobu zkoušek, ale pracoval s temperamentem a chutí jemu vlastním, a proto jsem i tak s výsledkem spokojená. Pro nás oba to byla velká zkušenost!

Darwin tabulka

Tím, že jsme s Darwinem úspěšně absolvovali i lesní zkoušky, mohu řící, že Darwin je lovecky upotřebitelný pro:

♦ vyhledání, dohledání a přinesení usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné drobné zvěře

♦ vyhledání a dosledování usmrcené, postřelené nebo jiným způsobem zraněné spárkaté zvěře

 Máme to za sebou :) 

cesta ráno - tam cesta večer - domů

8.8.2018 Budou další štěňátka

Mám ohromnou radost. Máme potvrzenou další březí fenečku se štěňátky po Darwinovi, které se narodí v polovině září 2018, z tohoto spojení:

Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin") & Ariadne Dori's golden miracle ("Luisa")

cimicky raj gr letacek

Rodokmen štěnátek zde.

Očekáváme po rodičích a předcích štěňátka především výborného zdraví (Darwin: DLK 0/0, DKK 0/0, OCD negativní, GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), PRA-prcd N/N (clear), ICT-A N/N (clear), GRMD Xn/Y (zdravý samec/healthy male) & Luisa DLK 0/0, DKK 2/2, GR-PRA1 N/N (clear), GR-PRA2 N/N (clear), výstavy: výborná, zkoušky: OVVR I. cena) a exteriéru, vhodná jak pro lovecký výcvik, tak výstavy, ale i jako milovaní domácí mazlíčci :)

Zájemci mohou kontaktovat chovatelku Mgr. Evu Slezákovou, tel. +420 603 471 632 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webové stránky chovatelské stanice Čimický ráj byly spuštěny nedávno a postupně budou všechny informace doplněny - odkaz zde

27.7.2018 Darwin je Grand šampionem

Poštou ranní přišlo nám očekávané psaní.

Darwin má již oficiálně potvrzeno, i v průkazu původu, že je novým Českým Grand šampionem :) a já z toho mám obrovskou radost, jak se nám spolu za tak krátkou chvíli ve třídě šampionů dařilo.

Grand Ch. CZ, Ch CZ, Ch PL, Ch SK Diamond Darwin Golden Martha

1/2 2/2

22.7.2018 Štenátka Alexky

Hezky nám holčičky ze spojení  Darwin & Alexka přibírají a co chvíli začnou koukat. To pak bude teprve legrace :)

Už mají také vybraná krásná jména:

Arleta, Adele, Annie, Arabela a Alexandra 

Alexka

 Všechny holčičky jsou zadané!

16.7.2018 Darwin má další štěnátka

Z neděle na pondělí se Darwinovi a Daffy (Ariel od Trnovských skal) v CHS z Harfy narodilo 9 krásných štěnátek - 5 fenek a 4 pejsci.

Moc gratuluji a přeji štěňátkům a jejich mamince hodně zdraví, štěňátkům pak úžasné a milují páníčky.

1

 224 

Rodokmen štěňátek zde.

15.7.2018 Najdi si své prase!

I to s naším miláčekm souvisí, jeden den je krásný a načesaný, a druhý den špinavý jak prase! V neděli jsme se s Darwinem zúčastnili tréninku na vodní zkoušky v Kařezu. Počasí nám vyšlo krásné a rákos byl luxusní, Darwinovi se v něm moc líbilo.

1/3 2/3

 3/3

Odpoledne pak byl Darwin ještě na návštěvě za mamkou Sašou v rodné "boudě" v Netunicích,

více na www.golden-martha.cz.

14.7.2018 Národní výstava psů Mladá Boleslav

V sobotu jsme se s Darwinem vydali do Mladé Boleslavi, kde se konala Národní výstava. Zlaté retrievery psi i feny posuzovala česká rozhodčí paní Jarmila Jindřichovská. Darwin byl přihlášený do třídy vítězů a opět se nám neskutečně dařilo, když jsme si vyběhali

Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB

a tímto posledním vítězstvím Darwin splnil podmínky k udělení titulu

ČESKÝ GRAND ŠAMPION!

1/2

 2/2

11.7.2018 - Genetické testy GRMD

Darwin s Andělku (Diamond Angel GM) byli preventivně vyšetřeni na přítomnost či absence mutace c.531-2A>G genu DND způsobující muskulární dystrofii u zlatých retrívrů (GRMD).

GRMD je degenerativní svalové onemocnění, způsobující ztrátu aktivní svalové hmoty a pohybové poruchy. Onemocnění se obvykle vyskytuje u štěňat ve věku 8 týdnů, jedinci s těžkou formou onemocnění umírají brzy po diagnóze, zatímco psi s mírnější formou mohou přežít několik let. Mutace způsobující GRMD je X-vázaná recesivní choroba.

Více o této nemoci se můžete dočíst na stránkách laboratoře Genomia s.r.o., která testování prováděla.

Oba dva jsou naprosto zdraví a nikdy touto nemocí nebudou trpět, ani jejich potomci. (Genetický test dokáže rozlišit zdravé a postižené jedince a zároveň odhalit přenašeče, jehož identifikace není běžnými laboratorními metodami možná).

Andělka - Diamond Angel GM - Xn/Xn - samice s dvěma normálními chromozony X = normální fenotyp

Darwin - Diamond Darwin GM - Xn/Y - zdravý samec

Darwin GRMD - web1

8.7.2018 Už jsou tady!

A v Dolním Dvořišti u rodiny Sedláčků v CHS Merica Philipi mají veselo.

Ze soboty na neděli se Darwinovi a Alexce (Alexandra z Kotrčova mlýna) narodilo 5 krásných zdravých princezen, které se mají čile k světu!

1 

2

Mám z toho ohromnou radost a přeji miminkům a mimině Alexe jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví, mlíčka a suprové páníčky! Budou to vymazlená štěnátka a už se moc těším, až je uvidím na vlastní oči :)

 icons8-heart-balloon-48

VŠECHNY FENEČKY JSOU ZADANÉ.

7.7.2018 Klubové zkoušky z vodních prací Roudná u Soběslavi

V Roudné u Soběslavi, kde jsme byli celý týden s Darwinem na psím táboře, pořádal v sobotu RK CZ a OMS Tábor Klubové zkoušky z vodní práce - O Procházkův pohár. I letos jsme se s Darwinem těchto zkoušek zúčastnili a dařilo se nám ještě o kousek lépe. Darwin opět pracoval s velkou chutí a zkoušky jsme spolu došli v 1. ceně, 165 b. a celkově jsme se umístili na 2. místě s titulem r. CACT

1. cena, 165 bodů, res. CACT, celkově 2. místo

1/2 

2/2

1.-6.7.2018 Výcvikový tábor Roudná

S Darwinem jsme se minulý týden již počtvrté účastnili výcvikového tábora v Roudné u Soběslavi, kde jsme se setkali s přáteli a jejich čtyřnohými kamarády, které přes rok moc nevidíme. Opět nám vyšlo krásné počasí a tak jsme mohli trénovat na nadcházející klubové zkoušky z vodních prací, které se v sobotu na konci tábora konaly. V průběhu celého týdne jsme si užili mnoho legrace, ať už z toho co prováděli vůdci (a ti hlavně) nebo i naši miláčci. Ještěže naši výcvikáři především Jarmilka Tučková a pak i František Kuneš s námi měli tolik trpělivosti. 

Škoda jen, že se nekonala soutěž o největší čuňátko, to by jsme totiž s přehledem vyhráli. První foto ze soboty dopoledne, druhé foto z neděle dopoledne.

1. sobota dopoledne 2. neděle dopoledne

... je to prostě typický výstavní kousek ♥ 

3. borůvky jsou na srst nejlepší :) 4. borůvky jsou na srst nejlepší :) 

30.6.2018 Národní výstava psů Klatovy

Naš plán na sobotu byl jasný - Národní výstava v Klatovech, kde jsme ani letos nemohli chybět. Vždyť tuto výstavu máme 3 minuty od domu. Zlaté retrievery zde posuzoval český rozhodčí pan Miloš Kašpar. Darwin byl přihlášený do třídy vítězů a neskutečně se mu dařilo. Z kruhu si nejprve odnesl známku Výborný 1, CAC, následně jsme si spolu v konkurenci ostatních vítězů tříd psů vyběhali titul Národní vítěz, a jako úplnou třešničku na dortu jsme v konkurenci všech ostatních vítězů (nejlepsí mladý pes/fena, národní vítěz pes/fena, nejlepší veterán pes/fena) získali titul nejvyšší - BOB.

CH CZ, PL, SK Diamond Darwin Golden Martha

Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB

1

Výstavu jsme si moc užili a bylo super se vidět i se všemi známými. Darwin si to jako obvykle užil po svém, v obležení holek :)

22.6.2018 Těžký život šéfa

Darwin byl dnes se mnou v Plzni v kanceláři a mohu jen konstatovat, že jeho pracovní morálka je na bodu 0! 

v kancelari

18.6.2018 Darwin zloděj

Tajně něco "ukrást" a někam to odnést, to je Darwinova specialita. Obvykle to jde poznat snadno. Darwin někam zmizí a po chvíli se ozve mamka, že jí opět něco sebral! Tentokrát si pochutnal na mamky plastovém květináči, to je pro něj náramná zábava. Je třeba poznamenat, že květináč už se znovu použít nedá :) 

1

A aby toho nebylo málo, pro ilustraci dodávám, že v neděli, den před tím, jsem byla i já nepozorná a Darwin mi sebral kukuřici. Nebylo zbytí a musela sem mu svou večeři nechat...

2 

16.6.2018 Jen tak

takové to naše klasické sobotní ráno...

chata

12.6.2018 Výsledky RK CZ o nejkrásnějšího retrievra

I letos pořádal Retriever klub soutěž o nejkrásnějšího psa / fenu klubu za rok 2017. Započítávaly se výsledky z výstav a zkoušek, konaných u nás i v zahraničí, za rok 2017.

Darwin, který je uchovněný u Retriever klubu, se mezi zlatými retrievery - psi umístil na krásném 3. MÍSTĚ! 

Darwin :)

(foto: Roland Füri)

9.-10.6.2018 Podbrdský pohár

O tomto víkendu jsem se s Darwinem zúčastnila X. ročníku Podbrdského poháru. Bohužel díky mé indispozici jsme toho moc nestihli natrénovat a Darwin tak poslední měsíc doslova prolenošil.

V sobotu jsme absolvovali naše první Lesní zkušky, které jsme bohužel nedošli. Osudným se nám stala dohledávka králíka ve čtverci (stejně jako dalším 7 z 12 účastníků), což mě opravdu mrzelo, protože vyhledávácí disiplíny má Darwin moc rád. Nevadí, snad bude příležitost jít lesní zkoušky někdy jindy.

V neděli jsme absolovali Zkoušky z vodních prací, kde jsme bohužel já i Darwin udělali chybu hned na začátku při klidnu na stanovišti, což pro nás znamenalo limitní známku 1 a posun do 3. ceny. Nicméně i přes úmorné vedro Darwin pracoval zbytek disciplín moc hezky a šel ve "čtyřkách".

Sluší se snad jen dodat - chybami se člověk učí! a my dva obzvlášť ...

Byly to naše první dvoudenní zkoušky a i přes to, že jsme vypadli, mám z Darwina ohromnou radost! 

Ted už zbývá jen vycvičit paničku, aby mu to nekazila!!!

1 2

Prozatím více fotek nemám, ale určitě nějaké oficiální ještě doplním.

Tyto zkoušky mohu jen vřele doporučit, díky bezchybné organizaci Petry Bednářové, vynikajícímu sboru rozhodčích a všech kdo pomáhali, či byli u toho a v neposlední řadě díky bezva partě lidí, které to prostě baví, byly zkoušky skvělým zážitkem. 

8.6.2018 Slovenský šampion

Tak už to máme oficiální - černé na bílém, že Darwin je i Slovenským šampionem krásy a může tak používat označení MultiChampion.

Mám z něj radost z kluka šikovného :)

Slovensky sampion

31.05.2018 Těšíme se na malá Darwiňátka

Chovatelská stanice Merica Philipi očekává narození štěnátek ze spojení

CH CZ, CH PL, CH SL Diamond Darwin Golden Martha ("Darwin")

&

Alexandra z Kotrčova mlýna ("Alexa")

Darwin a Alexa

více informací o fenečce na stránkách http://mericaphilipi.cz/

Očekáváme štěňátka především výborného zdraví (oba rodiče mají DLK 0/0, DKK 0/0, OCD negativní) a exteriéru, vhodná jak pro lovecký výcvik, tak výstavy, ale i jako milovaní domácí mazlíčci :)

Zájemci mohou kontaktovat p. Marka Sedláčka, tel. +420 606 681 657 nebo email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

další informace a fotky již brzy 

12.-13.5.2018 CACIB Lučenec

Druhý květnový víkend jsme se Darwinem zůčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v dalekém slovenském Lučenci. Darwin byl po oba dny přihlášený do třídy pracovní a oba dny se mu dařilo, když si odnášel vytoužené poslední vítězství a ocenění Výborný 1, a titul CAC. V sobotu posuzoval maďarský rozhodčí pan Andrász Karósz a v neděli slovenská rozhodčí paní Daniela Bartošová.

Tímto posledním vítězstvím Darwin dokončil titul 

SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA KRÁSY

1/2 Je to můj fešák :)

Výstavu jsme netradičně absolvovali jen my dva a o to víc jsme si to užili. 

2.

29.4.2018 Klubová výstava Kamenný mlýn

Jen o kousíček dál, se v neděli kousek od našich hranic se Slovenskem konala výstava Slovenského retriever klubu v Kamenném mlýně u Lozorna. Zlaté retrievery zde posuzovala švédská rozhodčí paní Tina Angrell, u které si Darwin přihlášený ve třídě pracovní vyběhal známku Výborný.

1

 I zde nás čekalo milé setkání s Žofií Ilavskou a Baileym (Bailey boy My joy) - tátou Darwina.

Nemohlo tak chybět rodinné foto.

23. Darwin a Bailey

28.4.2018 Krajská výstava psů Slavkov u Brna

Náš výstavní víkend jsme začali v sobotu ve Slavkově u Brna, kde se v areálu místního zámeckého parku konala Krajská výstava. Bylo zde moc hezké prostředí a ve stínu stromů se i počínající horko dalo vydržet. Zlatí retrievři přišli v našem kruhu na řadu až jako poslední, kdy už bylo lehce po poledni. Posuzovala nás milá rozhodčí paní Lenka Frnčová u které jsme si vyběhali

Výborný 1, Vítěz třídy a titul Krajský vítěz

1

2

Tím, že jsme vyhráli titul Krajského vítěze jsme postoupili do závěrečných soutěží, kde jsme soutěžili o vítěze třídy FCI VIII. (kam patří retrievři) spolu s ostatními vítězi dané skupiny. Posuzovala paní Lenka Frnčová.

A i zde se nám dařilo, když Darwin skupinu FCI VIII. vyhrál.

3

A aby toho nebylo málo, vítězové jednotlivých kategorii pak nastoupili o titul Vítěze Vyškova. Posuzovala paní Olga Dolejšová. I tentokrát Darwin zabodoval a umístili jsme se na krásném 4. místě o Vítěze Vyškova.

4

5

Darwin, Megi (Claudie Love GM), Mia a Maneta (chs Golden Claudie Love)

6. Darwin, Mia, Manetka, Megi

22.4.2018 Darwin v salonu

V pátek před výstavou jsme byli s Darwinem v Salonu Dandify v Plzni na pravidelné "údržbě". 

Halko opět díky za skvělou úpravu!

Darwin je fešák 

darwin - dandify

21.4.2018 CACIB České Budějovice

Darwin se tento víkend vystavoval na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Zlaté retrievery zde posuzoval chorvatský rozhodčí pan Bojan Matakovic.

Byli jsme přihlášení do třídy šampionů a Darwin si vyběhal krásné 2. místo a titul r. CAC.

cacib cb jaro

13.4.2018 ANKA CUP

ANKA CUP je celoroční soutěž pořádaná Klubem chovatelů loveckých slídičů (KCHLS), v rámci které může každý člen přihlásit výsledky svého retrievera za uplynulý rok 2017. Darwin tentokrát zabojoval jak na poli zkouškovém, tak na poli výstavním. 

V rámci celkových výsledků golden retrieverů tak získal:

7. místo v rámci výstav

7. místo v rámci pracovních zkoušek

6. místo DUAL PURPOSE (zkouškové a výstavní výsledky)

a stejně jako loni Darwinova CHS Golden Martha, získala ocenění Nejlepší chovatelská stanice GR roku 2017!

 

7.4.2018 IHA Salzburg

Tuto sobotu se konala v rakouském Salzburgu mezinárodní výstava psů, které jsme se zúčastnili i my s Darwinem. Zlaté retrievery, resp. část skupin, zde posuzovala rakouská rozhodčí pana Hana Ahrens, u které si Darwin ve třídě pracovní vyběhal Výborný 1 a titul CACA.  

Tímto titulem Darwin přidal do sbírky další čekatelství tentokrát - Rakouského šampiona krásy.

1

2

Tato výstava se však neobešla bez dramatických událostí.

Salzburg je z Klatov vzdálený cca 250 km a přibližně 30 km od Salzburgu nás nabourali. Nikomu z nás se naštěstí nic nestalo, odnesly jen plechy a škrábance na autě. Museli jsme však počkat na policii, vyřídit všechny formality a pak spěchat na výstaviště. Popravdě jsem myslela, že už to nestihneme. Vše se však vyřídilo v celku rychle a po cca 45 minutách sme mohli odjet. To už ale bylo po půl 10 a výstava začínala v 10.00 hodin. Parkovali jsme za minutu deset. Takhle rychle jsme do kruhu, který byl samozřejmě na opačné straně než vchod, ještě neutíkali. Stihli jsme to tzv. za minutu dvanáct. Malou chvíli po tom, co jsme dorazili, jsme šli na řadu. Darwina jsem ani nestihla učesat, jen mu sundala obojek a vyměnila vodítko. 

UF to byly nervy, ale hlavní je, že se nikomu nic nestalo!

Darwin si z toho jako obvykle v celku nic nedělal a to je dobře.

30.3.2018 Krásné Velikonoce

Přejeme všem krásné Velikonoce :)

velikonoce

17.3.2018 Darwin má narozeniny

Ten čas tak rychle utíká a Darwin má dnes už 4. narozeniny.

Na narozeniny samozřejmě nemohl chybět dort a dárečky (dostal hezkou velkou kost na okus) a jako bonus dnes v noci napadl sníh a to má Darwin rád :) 

1/3 Mňamka 2/3 Láska naše :) 3/3 Šťastnej pes :)

A tak ti můj milý Darwine přiji ať si dál šťasný, hravý a především zdravý Pan Pes.

Si můj parťák, přítel a naše láska největší!

1/2

2/2 To je dobrota

Všechno nejlepší přejeme i sourozencům z vrhu "D" Golden Martha

24.2.2018 CACIB Riva del Garda

V sobotu, shodou okolností asi hodinku jízdy od lyžařského střediska Madonna di Campiglio, se konala mezinárodní výstava psů v Riva del Garda, městečku na horním okraji Lago di Garda. A protože jsme to měli blízko, rozhodli jsme se výstavu zkusit. Byla to naše první výstava v Itálii a popravdě moc informací jsem o průběhu a organizaci výstavy neměla, obzvlášť u pracovního plemene. Po příjezdu nastala hned první komplikace, kdy jsme nemohli najít výstavní kruh, protože jej přesunuli do jiné haly, a oznámení mi nepřišlo. Ve zkratce jen řeknu, že organizace italských výstav je jiná než u nás, včetně toho jak jsou zadávány tituly a kdo o ně soutěží. Většinu doby jsme tak vůbec nevěděli co se děje a jen odhadovali jak to v kruhu dopadlo. Stejně tak tomu bylo i u nás. Z kruhu jsme odcházeli, s tím, že máme výbornou, ale nic víc jsme se nedozvěděli. Až když skončilo posuzování všech plemen, které daná rozhodčí paní Tatiana Urek ze Slovinska měla, tak jsme obdrželi výsledky.

K našemu překvapení i vzhledem k tomu, že je Darwin bez srsti (v zimě jí přeci nepotřebuje....) tam stálo Výborný 1 a titul CAC

Darwin se tak stal čekatelem italského šampiona krásy :)

1

2. podlaha se vytřít prostě musí :)

3.  

19.-23.2.2018 Pinzolo a Madonna di Campiglio

Týdenní dovolená v italských Alpách a Darwin ve svém živlu. 

1/3 2/3 Hloubková kontrola kvality sněhu  3/3 

18.2.2018 Národní výstava Bratislava

Netradičně v neděli, jsme se s Darwinem na Slovensku zúčastnili národní výstavy psů v Bratislavě. Zlaťáčky zde posuzovala slovenská rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíková, u které se Darwin vyběhal 2. místo a titul r. CAC.

Pro nás to tak znamená, že na Slovensko budeme muset ještě jet někdy v průběhu roku, protože k dokončení šampiona nám schází jedno vítězství.

21.1.2017 Na chatě je v zimě nejlíp

..a to proto, že jakmile nasněží je přeci větší zábava. O víkendu bylo moc hezky - všude bílo a to se Darwinovi líbí. 

1/4 

2/4 3/4 4/4

 

13.1.2018 CACIB Nürnberg 

Tak jako v minulých letech i letos jsme se první výstavy letošního roku zůčastnili mezinárodní výstavy psů v německém Norimberku. Ačkoli se Darwin rozhodl, že v zimě srst nepotřebuje a moc jí tak nemá (proto se mu taky kroutí na výstavní straně snad na všechny strany :)), přeci jen nemáme to z Klatov tak daleko. Zlaté retrievery - psi posuzovala německá rozhodčí paní Gisa Schicker. Darwin byl přihlášený do třídy pracovní a vyběhal si krásné první místo a titul Anw. Dt. Ch. VDH, CAC.

Darwin se tak stává

čekatelem Německého šampiona :)

1

2

Posudek byl překvapivě psaný v němčině, rukou, ale i tak z něj lze vyčíst toto:

"pes správné stavby těla, klidá suverénní bytost, široká hlava, správný stop, tmavé oko, správné úhlení, hluboký hrudník, elegantní pohyb, správná kvalita srsti"

1.1.2018 Novoroční procházka

Do Nového roku jsme s Darwinem vykročili sportovně a šli jsme na velkou procházku.

1/3

2/3 3/3